Jakie oprogramowanie dla firmy odciąży Twoich pracowników?

Jakie oprogramowanie dla firmy odciąży Twoich pracowników?

Choć rozmiar przedsiębiorstwa to bez wątpienia jeden z najważniejszych wyznaczników jego sukcesu, nieustanny rozwój stawia przed kadrą kierowniczą kolejne wyzwania. Procesy organizacyjne, które kiedyś zajmowały zaledwie kilkanaście minut wspólnego briefingu, z czasem zaczynają pochłaniać cenne roboczogodziny.

Jeśli zauważyłeś znaczące spowolnienia w wewnętrznym workflow swojej organizacji, być może nadszedł czas na skorzystanie z rozwiązań zewnętrznych. Jakie oprogramowanie dla firmy najlepiej spełni Twoje oczekiwania? Które funkcjonalności systemów do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa okażą się dla Ciebie najbardziej kluczowe?

Jakie oprogramowanie dla firmy wybrać, czyli kilka słów o dziale kadr i płac

Działające na rynku przedsiębiorstwa funkcjonują w oparciu o zróżnicowane struktury i procesy wewnętrzne, które zostały opracowane w zgodzie ze specyfiką branży oraz dobrymi praktykami zarządzania. Niezależnie od tego, czy Twoja marka działa w sektorze usługowym, produkcyjnym czy transportowym, z całą pewnością posiada ona swój dział HR & Payroll, który czuwa nad bieżącymi potrzebami zatrudnionych specjalistów i nadzoruje kondycję finansową.

Wśród nadrzędnych obowiązków jego pracowników warto wymienić m.in. nadzorowanie procesu wyliczania wynagrodzeń, monitorowanie potrzeb kadrowych poszczególnych działów czy czuwanie nad prawidłowym przebiegiem procesów administracyjnych. Do podstawowego zakresu obowiązków zespołu ds. kadr i płac dochodzą również zadania związane ze specyfiką danej branży. Jakie oprogramowanie dla firmy podoła najważniejszym potrzebom firm z odmiennych sektorów?

1.     Usługi

Oprócz digitalizacji procesów kadrowych, firmy z sektora usług powinny móc skorzystać z rozwiązań dedykowanych dla kadry menedżerskiej. Warto upewnić się, że dany system posiada również narzędzia wspierające pozyskanie i rozwój talentów oraz przetwarza zagadnienia związane z tzw. wielofirmowością, upraszczające obieg informacji w przypadku firm-matek i firm-córek.

2.     Handel

Przedsiębiorstwa handlowe powinny postawić na optymalizację pracy poszczególnych zespołów oraz digitalizację działań HR w rozproszonych strukturach (np. w przypadku przedstawicieli handlowych w terenie). Wdrożenie odpowiedniego programu z pewnością pomoże również w kompleksowej obsłudze procesu sprzedaży i budowaniu trwałych relacji z dostawcami.

Postaw na oprogramowanie Teta HR

Zastanawiasz się, jakie oprogramowanie dla firmy cechuje się największą uniwersalnością? System kadrowo-płacowy Teta HR to rozwiązanie, które z powodzeniem mogą stosować firmy z sektora produkcji, handlu, usług, a nawet edukacji. Już dziś zapoznaj się z pełnymi funkcjonalnościami oprogramowania od Unit4 i przekonaj się, że optymalizacja procesów wewnętrznych może być prostsza niż kiedykolwiek.

Źródło: teta.unit4.com – Producent oprogramowania HR i ERP dla Firm

Dodaj komentarz