Czy warto zatrudnić profesjonalistę do utworzenia firmowej strony?

Czy warto zatrudnić profesjonalistę do utworzenia firmowej strony?

Strona internetowa firmy

Przedsiębiorcy decydujący się na stworzenie strony internetowej swojej firmy często zastanawiają się nad tym, czy poradzą sobie z tym zadaniem. Oczywiście, że tak. Jednak należy liczyć się z tym, że jeżeli nie posiadają oni odpowiednich kwalifikacji i wszystkiego będą uczyć się od podstaw to cały proces tworzenia firmowej strony zajmie bardzo dużo czasu. A czas w biznesie jest bardzo cenny – zwłaszcza kiedy firma dopiero rozwija się na rynku. Lepiej poświęcić go na konkretne zadania w firmie niż na naukę tworzenia stron internetowych. Nawet korzystając z dostępnych kreatorów tworzenia stron efekt w wielu przypadkach nie będzie zadowalający. W każdej branży istnieją wyzwania, z którymi należy się zmierzyć. Jednak kiedy nie jest to konieczne, warto niektóre zadania powierzyć osobom specjalizującym się w danych dziedzinach.

Czy warto zatrudnić profesjonalistę do utworzenia firmowej strony?

Profesjonaliści oraz firmy zajmujące się projektowaniem i rozwojem stron posiadają wiedzę oraz doświadczenie, pozwalające uniknąć problemów związanych z tworzeniem stron. W przypadku kreatorów możliwości zmian są ograniczone, m.in. ze względu na ryzyko popełnienia błędu przez niedoświadczonego użytkownika. Z kolei firmy decydujące się na stworzenie strony we własnym zakresie, ryzykują ciągłym borykaniem się z problemami i niewłaściwym funkcjonowaniem strony zamiast skupić się na rozwoju własnej firmy.

Każda firma planująca stworzenie i uruchomienie własnej strony internetowej stoi przed wyborem, kto ten projekt będzie realizował. Ograniczony budżet, wpływa na decyzję o próbie stworzenia strony samodzielnie lub małym kosztem z użyciem kreatora, co tylko pozornie wydaje się być dobrym rozwiązaniem – szybko może okazać się, że do dyspozycji jest niewielka przestrzeń dyskowa dla strony, niewystarczająca do zamieszczenia wszystkich grafik czy dokumentów, a dopiero decydując się na plan płatny można ją zwiększyć. Ponadto, wiele innych usług może być dodatkowo płatnych: firmowa skrzynka email, większa liczba produktów w sklepie eCommerce, certyfikat SSL zapewniający bezpieczeństwo danych użytkowników i klientów strony. Wybór profesjonalisty, w rzeczywistości okazuje się być bardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Jeżeli jednak koszty rzędu ok.1500 zł, za stronę są zbyt wysokie, przedsiębiorcy mogą znaleźć różne rozwiązania abonamentowe z zakresu tworzenia stron www, rozkładające płatność w czasie i minimalizujące obciążenie firmy. To na pewno będzie korzystna opcja dla początkujących przedsiębiorców.

Artykuł sponsorowany dla studio cube3D

Dodaj komentarz