Zarobki agenta nieruchomości – czy rzeczywiście są takie duże?

Zarobki agenta nieruchomości – czy rzeczywiście są takie duże?

Zawód agenta nieruchomości jest w Polsce dość nowy, ale bardzo prężnie się rozwija. Jest to spowodowane tym, że w naszym kraju powstaje coraz więcej nieruchomości i wiele osób często zmienia swoje miejsce zamieszkania. Powoduje to, że nie brakuje zainteresowania kupnem lub sprzedażą ziemi i nieruchomości i wiele osób potrzebuje do tego pomocy specjalisty. Zobacz, ile zarabia agent nieruchomości i czym tak właściwie się zajmuje.

Czym zajmuje się agent nieruchomości

Jest to osoba, która ma za zadanie wspierać swoich klientów i dba o ich interesy. Sporządza on ofertę, a także szuka takiej, która najlepiej wpisze się w potrzeby osoby, która korzysta z jego pomocy. Bierze on udział w sprzedaży, kupnie wynajmie i wszelkich transakcjach, które dotyczą nieruchomości. Agent nieruchomości zajmuje się także sprawami papierkowymi i formalnościami. Jest to duża pomoc dla osób, które się na tym nie znają i po prostu chcą uniknąć formalności i samodzielnego sporządzania umów. Agent nieruchomości może towarzyszyć nam przez cały proces, który często wiąże się z zawiłościami prawnymi i stresem. Osoby, które wykonują ten zawód, mają też wiedzę w zakresie wyceniania nieruchomości i negocjacji.

Zarobki agenta nieruchomości

To ile zarabia agent nieruchomości, zależy w dużej mierze od jego wiedzy i umiejętności. Osoby z dużą wiedzą i doświadczeniem w tej branży mogą oczywiście liczyć na wyższe zarobki niż ich początkujący koledzy. Bardzo ważna jest w tym przypadku chęć poszerzania swojej wiedzy i podwyższanie swoich kwalifikacji zawodowych. Osoby ambitne, które znają się na wszystkich procedurach związanych ze sprzedażą, kupnem, wynajmem i wyceną nieruchomości są bardzo potrzebne na rynku i jeśli tylko są w stanie przekazywać w przystępny sposób swoją wiedzę, klientom mogą liczyć na duże zyski.

Agent nieruchomości pracuje zazwyczaj na zasadzie prowizji i im więcej transakcji sfinalizuje, tym większą wypłatę może otrzymać w danym miesiącu. Osoby te zazwyczaj otrzymują stawkę podstawową, która wynosi ok. 2000 – 3000 tysiące do tego doliczana jest prowizja za każde udane zlecenie. Na zarobki agenta nieruchomości wpływa także miejsc, w którym pracuje. Osoby, które wykonują ten zawód w większych miastach i w renomowanych firmach mogą zarobić o wiele więcej niż te, które świadczą usługi w małych miastach na własną rękę lub w nowej firmie.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, ile zarabia agent nieruchomości, ponieważ jego zarobki mogą zaczynać się od najniższej krajowej, a kończyć nawet na kilkunastu tysiącach miesięcznie.

Dodaj komentarz