Style wnętrza – na jaki postawić w 2020?

Style wnętrza – na jaki postawić w 2020?

Moda wnętrzarska ciągle się zmienia i jeśli stale chcesz za nią podążać, to musisz wiedzieć jakie trendy zawładną 2020 rokiem. Razem z https://mat-dom.pl/grzejniki-elektryczne/ przygotowaliśmy dla Was, krótki poradnik po trendach i stylach, które będą w tym roku najbardziej pożądane. Sprawdź i zacznij wprowadzać je do swojego domu już dziś.

Styl eko

Z roku na rok świadomość ekologiczna konsumentów rośnie i coraz częściej sięgamy po przyjazne dla środowiska rozwiązania. Rok 2020 nie będzie może przełomowy pod względem unikania przez ludzi plastiku, ale z pewnością dalej ten trend będzie odbijał się na wystroju naszych wnętrz. Zrezygnujemy bowiem ze sztucznych materiałów i tony niepotrzebnych bibelotów, które tylko kurzą się na szafkach. Zaczniemy również bardziej doceniać naturalne surowce takie jak drewno, które świetnie nadaje się jako komponent do mebli. Ważniejsza od ceny stanie się też jakość i to, aby kupowane przez nas przedmiotu służyły wiele lat. Sezonowe dekoracje raczej nie wchodzą tu w grę i lepiej jest sięgać po bardziej uniwersalne elementy dekoracji wnętrz. Styl eko to także renowacja starych mebli i próba odświeżania ich wyglądu. W tym roku chętniej będziemy naprawiać i restaurować niż tylko zastępować nowym. Polubimy się także ze szkłem i kamieniem – te surowce mogą nabrać wiele ciekawych form.

Styl neomieszczański

To styl, który w tym roku będzie przeżywał swój kolejny rozkwit. Pierwszy miał bowiem w latach 70 ubiegłego wieku. Chodzi w nim o to, że wnętrza są stylizowane na te, które mogliśmy podziwiać między wojną. Styl neomieszczański to przede wszystkim złoto i dodatki właśnie w tym kolorze. Mile widziana jest także szmaragdowa zieleń. Jest to trend dość specyficzny i urządzając dom w takim stylu, łatwo jest popaść w przesadę. Warto więc zastanowić się nad tym, jakie dodatki wybierzemy i jakie kolory będą królować w naszym domu.

Styl minimalistyczny

To styl, który króluje już od kilku lat i nic nie zapowiada tego, aby miało się to zmienić. Polacy coraz chętniej odchodzą od przepełniania swoich wnętrz bibelotami i o wiele chętniej stawiamy na minimalizm i oszczędność w dodatkach. W stylu minimalistycznym nie może zabraknąć jasnych barw, funkcjonalnych oraz estetycznych mebli, a także odpowiedniego oświetlenia. W tym stylu należy postawić przede wszystkim na prostotę, jasne barwy i spokój, który idealnie sprzyja relaksowi. Urządzając wnętrza w stylu minimalistycznym, warto pamiętać też o doborze odpowiednich grzejników. Nie powinny narzucać się one swoim kolorem ani wzorem i najlepiej jest postawić na klasyczne grzejniki płytowe w białym kolorze. Inne ciekawe modele kaloryferów można znaleźć także na stronie https://mat-dom.pl/grzejniki-elektryczne/.

Dodaj komentarz