Sprzedaż mieszkania samodzielnie czy przez biuro – co jest lepsze?

Sprzedaż mieszkania samodzielnie czy przez biuro – co jest lepsze?

Po podjęciu decyzji o sprzedaży mieszkania lub domu stajemy zazwyczaj przed ważną decyzją: czy lepiej próbować sprzedać nieruchomość samodzielnie, czy poprosić o pomoc specjalistów z agencji nieruchomości. Pewną alternatywą jest sprzedaż nieruchomości komuś z rodziny czy znajomych – w takiej sytuacji nie musimy nawet szukać kupca. Jest to jednak raczej wyjątek niż reguła i w większości przypadków nie będzie to takie łatwe.

Jeśli podejmiemy złą decyzję i niewłaściwie podejdziemy do sprzedaży, może się okazać, że będziemy szukać kupca przez wiele miesięcy, jeśli nie nawet kilka lat. Dla wielu osób nie będzie to optymalne rozwiązanie. W takim razie, co jest lepszym wyjściem – samodzielna sprzedaż nieruchomości czy sprzedaż przez agencję?

Sprzedanie domu i mieszkania samodzielnie może być trudne

Samodzielna sprzedaż nieruchomości może być czasochłonna i uciążliwa niemal pod każdym względem. Będziemy bowiem musieli sami stworzyć opis dla swojego ogłoszenia, zrobić zdjęcia, wstawić ogłoszenie na różne portale, odpowiadać na pytania osób zainteresowanych czy oprowadzać je. To jednak oczywiście nie koniec, ponieważ, jeśli dana osoba zdecyduje się na zakup nieruchomości, będziemy musieli dopilnować wszystkich formalności, tak, aby transakcja przebiegła sprawnie i w pełni legalnie.

Wszystko to zabiera czas i potrafi męczyć, zwłaszcza, jeśli nie uda nam się szybko znaleźć kupca. Ciągłe odświeżanie ogłoszeń i otrzymywanie telefonów może być po prostu irytujące. Niestety, brak doświadczenia w technikach sprzedażowych ma szansę sprawić, że cały proces się przedłuży. Z pewnością będzie to dla nas mało komfortowe, jeśli chcielibyśmy jak najszybciej zyskać potrzebną gotówkę i się wyprowadzić. Dlatego też samodzielne wystawianie nieruchomości na sprzedaż jest w większości przypadków mało opłacalną i dość problematyczną opcją.

Dobre biuro będzie bardzo pomocne

Czym sprzedaż nieruchomości z biurem różni się od sprzedaży nieruchomości samodzielnie? Nie dość, że większość formalności związanych z całym procesem (choćby pisanie ogłoszeń i wstawianie ich na różne strony) przechodzi na doradcę, to jeszcze szanse na szybkie i skuteczne znalezienie kupującego rosną.

Doradcy do spraw nieruchomości mają bowiem wiedzę i doświadczenie, dzięki którym łatwiej im jest właściwie odpowiedzieć na pytania osób zainteresowanych i zachęcić je do zakupu. Jeśli chcemy oszczędzić czas, nerwy i pieniądze, biuro nieruchomości Platinum House niewątpliwie będzie dla nas bardzo pomocne. Nie bez powodu tak wiele osób korzysta ze wsparcia agencji przy sprzedaży nieruchomości – to się po prostu opłaca.

Dodaj komentarz