Siatka zbrojeniowa nie tylko do budowy

Siatka zbrojeniowa nie tylko do budowy

Na wielu zdjęciach inspiracyjnych coraz częściej można zauważyć ciekawe tablice na fotografie, pocztówki i inne dodatki. Niektóre z nich są w postaci kratek różnej wielkości i kolorów. Gotowe tablice można znaleźć w ofertach sklepowych, jednak cena takiego produktu jest znacznie droższa niż materiał, który został do tego pomysłu zapożyczony. W rzeczywistości trend ten wziął się z pomysłu DIY, czyli zrób to sam – jak wykorzystać siatkę zbrojeniową do wystroju wnętrz. Bo te sklepowe tablice kratowe, to nic innego jak właśnie siatka zbrojeniowa użyta w trochę innym celu niż budowlanka. 

Siatka zbrojeniowa na zdjęcia

Ciekawym i oryginalnym pomysłem jest wykorzystanie siatki zbrojeniowej do zrobienia tablicy inspiracji. Kojarzysz te zdjęcia, na których widać kratkę i poprzyczepiane do niej fotografie oraz różne wycinki? To jest właśnie tablica inspiracji, którą możesz wykonać samodzielnie w domu, z wykorzystaniem właśnie siatki zbrojeniowej. Materiał ma różne grubości i wymiary, więc możesz ją dopasować do swoich potrzeb i pomysłu. Gotowe sklepowe tablice są dosyć drogie. W dodatku niewiele się różnią od przemysłowej siatki zbrojeniowej. Dlatego najlepiej jest kupić siatkę zbrojeniową w hurtowni lub sklepie budowlanym http://polmet-grudziadz.pl/ i wykonać taką tablicę samodzielnie. Taki dodatek będzie pasować do każdego rodzaju wnętrza. Jednak szczególnie kojarzy się ze stylem loftowym lub skandynawskim. Tablice ze zdjęciami i inspiracjami możesz umieścić na ścianie, np. w sypialni lub salonie jako ciekawy element wystroju albo postawić na biurku. Tutaj sprawdzi się jako segregator. Na haczykach można powiesić nożyczki i kubeczki na przykład na długopisy Równie dobrym pomysłem jest umieszczenie tablicy z siatki zbrojeniowej w kuchni, gdzie może posłużyć jako miejsce na listy zakupów, czy przepisy. 

Siatka zbrojeniowa jako wieszak

Innym zastosowaniem siatki zbrojeniowej http://polmet-grudziadz.pl/ może być zrobienie z niej wieszaka na wieszaki. Powieszona na drzwiach szafy sprawdzi się jako segregator na apaszki i szaliki, lub krawaty. Siatka zbrojeniowa może być także elementem ozdobnym. Świetnie nada się na tablicę w stylu “zrób to sam” na kolczyki i biżuterię. Aby powiesić na niej pierścionki i naszyjniki, zawieś na prętach małe haczyki. 

Trzecim sposobem na wykorzystanie siatki zbrojnej nie tylko w budownictwie jest zrobienie z niej zielonego zakątka. Możesz zawiesić ją w kuchni i suszyć pęczki ziół. Zioła nie tylko wypełnią pięknym zapachem całe mieszkanie, ale także staną się estetycznym elementem wystroju. Inną propozycją jest zawieszenie na siatce małych doniczek. W nich możesz posadzić różnego rodzaju zioła i kwiatki, które ozdobią mieszkanie. Kwiecista tablica z siatki zbrojeniowej to oryginalny pomysł na zazielenienie mieszkania.

Dodaj komentarz