Komisy samochodowe Oleśnica

Komisy samochodowe Oleśnica

Jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin handlu są samochody. Można mieć wrażenie, że rynek już się nie nasycił, a jednak Polacy chętnie wymieniają samochody na nowsze modele. Niemalże jak grzyby po deszczu pojawiają się komisy samochodowe. Oleśnica na swoim terenie ma profesjonalną firmę, która obsługuje klientów z miasta i regionu, oferując bardzo różnorodne auta oraz szereg usług dodatkowych. Na mapie kraju otwierają się też nowe punkty, a prowadzenie komisu samochodowego staje się świetnym pomysłem na biznes. Bardzo często w tę branżę wchodzą osoby, które mają wiedzę z zakresu motoryzacji i chcą zająć się sprzedażą.

Jak działa komis samochodowy?

To specyficzna branża. Komisy samochodowe Oleśnica na swoją markę pracowały dość długo, a obecnie wiele punktów otwiera się pod rozpoznawalnym logo. Franczyza to świetny pomysł na to, by zaistnieć w branży i móc oferować klientom bardzo różnorodne auta. Im większy wybór, tym też szansa na to, że komis będzie chętnie odwiedzanym miejscem, jest większa. Z zasady przecież każdy poszukuje auta marzeń za określone pieniądze. Komis samochodowy to idealne miejsce, w którym można sprzedać, kupić czy zamienić auto. Niektórzy klienci decydują się również na okresowy wynajem. Dlatego właśnie jest to doskonały adres dla bardzo różnych klientów. Każdy z nich może liczyć na profesjonalną obsługę, atrakcyjne ceny, polisy najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych oraz to, że każde auto jest sprawdzone pod względem technicznym i prawnym.

Na czym zarabia komis samochodowy?

Prowadzenie komisu samochodowego to okazja na dobre zarobki, choć oczywiście wymaga również zaangażowania, wiedzy oraz tego, by zadbać o różnorodną ofertę. Z zasady komisy samochodowe Oleśnica zarabiają na różnicy między kupnem a sprzedażą pojazdu. Niektórzy określają także prowizję na poziomie kilku procent. Warto pamiętać o tym, że tego typu miejsca muszą być atrakcyjne dla klientów, a także oferować bardzo różnorodne pojazdy. Wówczas łatwiej można znaleźć coś dla siebie bez przeglądania tysięcy ogłoszeń na stronach internetowych czy też umawiania się z tymi, którzy chcą sprzedać auto na własną rękę. Komisy samochodowe Oleśnica sprawdzają stan techniczny pojazdu oraz jego historię. Poza tym przygotowują go do sprzedaży, na przykład czyszcząc w środku i na zewnątrz, a dzięki temu klient wyjedzie z firmy pachnącym i świeżym autem. Niewątpliwie to również ogromna satysfakcja. Ci, którzy chcą założyć komuś samochodowy, najczęściej rejestrują jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę cywilną lub spółkę prawa handlowego (spółka jawna, komandytowa, komandytowo-akcyjna, z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjna). Oczywiście potrzebują również odpowiedniego miejsca na plac. To tu będą przechowywane i prezentowane samochody. Warto więc już na starcie oszacować, ile ich będzie. Klient musi mieć przecież wystarczająco dużo miejsca, by bez problemu obejrzeć wszystkie elementy auta. Zadbać trzeba również o biuro, w którym można rozmawiać, negocjować, podpisać dokumenty, czy spotkać się z agentem ubezpieczeniowym.

Dodaj komentarz