Jak zorganizować wesele plenerowe?

Jak zorganizować wesele plenerowe?

Wesela w plenerze z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Otoczenie natury jest wyjątkowo romantyczne. W aranżacji przeplatają się styl rustykalny i boho. Suknie są zwiewne, a garnitury z lżejszego materiału, dzięki czemu państwo młodzi zyskują więcej swobody. Jednak organizacja wesela w plenerze wiąże się z wieloma dodatkowymi rzeczami, o których trzeba pamiętać. Wesele pod gołym niebem, nie może być do końca pod gołym niebem. Trzeba wynająć hale namiotową. Ciężko jest się wstrzelić w dobrą pogodę, dlatego trzeba podjąć dodatkowe zabezpieczenia. Jednak dla efektu końcowego zdecydowanie warto. Jak zorganizować wesele plenerowe? 

Przygotowanie terenu 

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami działki lub dużego ogrodu, to organizacja wesela w plenerze nie jest problemem. Wybierając odpowiedni miesiąc letni mamy duże szanse na uniknięcie złej pogody. Nie musimy starać się o pozwolenie, a wszystkie przygotowania robimy na własną rękę. Jest to o tyle wygodne, że nie ograniczają nas terminy sal, czy ich regulaminy. Warto jednak pokusić się o wynajem hali namiotowej. Nawet jeśli nie spadnie deszcz, to baldachim ochroni nas i gości przed słońcem. Wieczorem natomiast możemy przyozdobić go wiszącymi lampkami, które nadadzą romantycznego klimatu. 

Jednak jeśli nie posiadamy własnej przestrzeni, to też nie ma się co załamywać. Wiele sal weselnych oferuje wynajem przyłączonych do nich ogrodów. Można się nawet spotkać z weselami w lesie. Tutaj również niezbędna staje się hala namiotowa. Tradycyjny biały materiał nada weselu pięknego klimatu. 

Ozdoby i dekoracje 

Wesele w plenerze kojarzy się z naturalnymi i rustykalnymi dodatkami. Zwisające żarówki, bukiety kwiatów, roślinne girlandy i naturalne kolory to domena wesel plenerowych. Do takiego wystroju będą pasować okrągłe stoły. Dekoracje stołu weselnego również stają się istotnym elementem aranżacji. Na stołach poustawiaj bukiety ulubionych kwiatów. Ciekawą propozycją może być też położenie bluszczowej girlandy, a w niej poukładanie wysokich  świeczek. Tutaj warto wybrać świeczki ledowe, tym sposobem unikamy awarii nawet jeśli jakaś świeczka się wywróci. 

Menu i jedzenie 

Wesele plenerowe ma też swoje ograniczenia. Jednak to, że jesteśmy daleko od kuchni, nie oznacza, że musimy zrezygnować z pysznego menu. Organizując wesele plenerowe najlepiej jest się zdecydować na wynajęcie cateringu. Tym sposobem otrzymamy wszystkie posiłki świeże i ciepłe. Nie będzie również problemu z podawaniem dan nocnych. Najmniejszy problem stanowią przekąski oraz wypieki. Coraz częstszym rozwiązaniem jest organizacja stołu szwedzkiego. Każdy z gości nakłada sobie to na co ma ochotę oraz taką ilość jaka go interesuje. 

Dodaj komentarz