Jak wypełnić kartę informacyjną przedsięwzięcia?

Jak wypełnić kartę informacyjną przedsięwzięcia?

Karta informacyjna przedsięwzięcia (KIP) to załącznik do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej. Taki dokument jest niezbędny w momencie, gdy realizacja danej inwestycji może w jakimś stopniu oddziaływać na środowisko. W karcie powinny znaleźć się informacje o czynnikach, które mogą oddziaływać na stan przyrody, w miejscu, w którym zostanie zrealizowana inwestycja. Nie jest to jednak jedyna informacja, która powinna znaleźć się w tym dokumencie. Zobacz jak wypełnić kartę informacyjną przedsięwzięcia i co powinno się w niej znaleźć.

Co powinna zawierać karta informacyjna przedsięwzięcia?

KIP należy sporządzić w momencie, gdy inwestor musi uzyskać decyzję środowiskową do tego, aby moc rozpocząć pracę na danym terenie. Jeśli dana inwestycja może w jakimś stopniu oddziaływać na środowisko, to nie obejdzie się bez sporządzenia tego dokumentu. Wypełniona karta informacyjna przedsięwzięcia powinna zawierać takie informacje jak m.in.:

– rodzaj, cechy, skalę i usytuowanie inwestycji,

– rodzaj użytej technologii, która zostanie zastosowana podczas inwestycji,

– ewentualne warianty przedsięwzięcia,

– rozwiązania chroniące środowisko.

Jedną z ważniejszych informacji, którą powinna zawierać karta inwentaryzacja przedsięwzięcia toruń, jest to, jakie rozwiązania chroniące środowisko przewiduje inwestor. Ma to na celu zminimalizowanie szkód, które powoduje dana inwestycja wobec środowiska. Dane o takich rozwiązaniach mają ogromne znacznie względem wydania decyzji środowiskowej. Z tego względu warto poświęcić trochę czasu na wypełnienie karty.

Kto powinien sporządzić KIP?

Kartę informacyjną przedsięwzięcia może uzupełnić inwestor jednak nie zawsze będzie to najlepszym rozwiązaniem. W wielu przypadkach o wiele lepiej jest zlecić to zadanie profesjonaliście. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że dokument został sporządzony rzetelnie i nie ma w nim błędów. KIP może sporządzić specjalista z zakresu ocen oddziaływania na środowisko. Taka osoba wie, jak wypełnić kartę dokładnie i w taki sposób, aby inwestor otrzymał pozytywną decyzję środowiskową.

Nie warto, jest oszczędzać na wypełnianiu KIP, im lepszych specjalistów znajdziesz, tym lepiej. Zlecając wypełnienie karty informacyjnej przedsięwzięcia, możesz zaoszczędzić sporo czasu oraz nerwów. Taki dokument może być niezbędny, chociażby w przypadku planowanej budowy drogi, domu, farmy fotowoltaicznej itd. Istnieje więc bardzo duże prawdopodobieństwo, że także w przypadku Twojej inwestycji niezbędne jest prawidłowe wypełnienie karty. Warto więc mieć numer do zaufanego specjalisty, który się tym zajmie.

Dodaj komentarz