Jak wybrać dobrą szkołę językową?

Jak wybrać dobrą szkołę językową?

Znajomość języków obcych to jedna z najcenniejszych umiejętności w naszych czasach. Przydaje się zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym. Chcesz nauczyć się od podstaw nowego języka albo podszkolić się w pisaniu i mówieniu? Jeśli tak, dobrą decyzją może okazać się zapisanie do profesjonalnej szkoły językowej. Skąd możesz wiedzieć, która ze szkół działających na rynku jest godna zaufania? Oto kilka podpowiedzi!

Odpowiednie kwalifikacje nauczycieli

Kluczową kwestią, która decyduje o tym, czy dana szkoła językowa w rzeczywistości jest warta zainteresowania, są kwalifikacje pracujących w niej lektorów. Ich umiejętności powinny być potwierdzone odpowiednimi dokumentami. Dobrze jest, gdy nauczyciele posiadają co najmniej kilkuletnie doświadczenie w przekazywaniu wiedzy. W szkole mogą pracować także rodzimi użytkownicy języka, tak zwani native speakers. Dzięki temu będziesz mógł dopracować swój akcent i poćwiczyć rozmowy z obcokrajowcami. Oprócz wiedzy liczy się też podejście do uczniów. Aby nauka sprawiała ci przyjemność, a lekcje przebiegały w miłej atmosferze, lektorzy powinni być kreatywni, cierpliwi i pozytywnie nastawieni. Skąd możesz wiedzieć, czy w danej szkole pracują dobrzy lektorzy? Cenną podpowiedzią mogą okazać się opinie byłych uczniów. Warto też sprawdzić od jakiego czasu placówka działa na rynku. Profesjonalną szkołę językową, która istnieje od 25 lat, możesz znaleźć pod tym linkiem: https://www.britishschool.pl/lomianki.

Skuteczne metody nauczania

Kolejnym czynnikiem, który pomoże ci rozpoznać dobrą szkołę językową, są używane w niej metody nauczania. Czy w danej placówce wykorzystywane są nowoczesne pomoce naukowe i sprzęt multimedialny? Czy lekcje opierają się głównie na mówieniu, pisaniu, a może łączą oba te elementy? Czy istnieje możliwość nauki przez Internet? To tylko niektóre z pytań na które musisz znaleźć odpowiedź. Ważne jest to, by program nauczania odpowiadał twoim indywidualnym potrzebom i preferencjom. A może przygotowujesz się do matury? W takim wypadku warto wybrać szkołę, która oferuje lekcje skierowane stricte do przyszłych maturzystów. Podobnie wygląda sprawa, gdy planujesz zdawać test potwierdzający znajomość języka obcego na poziomie C2, C1 albo B2. Jeśli natomiast jesteś pracodawcą i chcesz zadbać o kwalifikacje językowe swoich pracowników, wybierz szkołę oferującą specjalne kursy dla firm. Najlepiej, jeśli dana placówka opracowuje indywidualną strategię rozwoju dla każdej instytucji, z którą współpracuje. Oferta kursów dla firm organizowanych przez ogólnopolską szkołę językową jest dostępna tutaj: https://www.britishschool.pl/lomianki/kursy-dla-firm.

Certyfikaty poświadczające jakość usług

Ostatnim, ale wcale nie najmniej istotnym czynnikiem, który decyduje o tym, czy szkoła językowa jest godna zaufania, są posiadane przez nią certyfikaty. Odznaczenia te są przyznawane przez niezależne, renomowane instytucje zewnętrzne, takie jak Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE, Kuratorium Oświaty oraz Cambridge English Language Assessment. Jeśli szkoła uzyskała certyfikat, możesz być pewny, że jej strategia nauczania jest skuteczna i zgodna z najlepszymi, międzynarodowymi standardami.

Dodaj komentarz