Inteligentny dom to zielony dom!

Inteligentny dom to zielony dom!

Komfort, bezpieczeństwo, z takimi pojęciami zazwyczaj kojarzą nam się inteligentne rozwiązania do domu. I bezdyskusyjnie są to bardzo słuszne i prawidłowe asocjacje, jednakże warto również wspomnieć o jednym ważnym aspekcie, który jest ściśle powiązany z innowacyjnymi, nowoczesnymi technologiami do domu, a o których rzadko się wspomina, a nawet zapomina. Tym aspektem jest dbałość o środowisko naturalne. W jaki sposób smart rozwiązania wpływają na ekologię? Odpowiedź na to pytanie poznasz z treści tego artykułu!

Inteligentne oświetlenie

Każdemu z nas, zapewne niejednokrotnie, zdarza się zapomnieć wyłączyć światło w jakimś pomieszczeniu i wyjść z domu. Dopiero po powrocie odkrywamy, że przez cały dzień bądź noc, a niekiedy nawet przez cały wyjazd, marnowaliśmy energię elektryczną. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak inteligentne oświetlenie, których pionierem w dostarczaniu na rynek jest marka Somfy, można zapomnieć już o takiej przykrej sytuacji. Wszak inteligentnym oświetleniem można sterować zdalnie, z każdego zakątka na ziemi. W każdym momencie można zweryfikować czy faktycznie zostawiliśmy włączone światło. Duży plus dla planety, minus dla rachunków!

Inteligentne ogrzewanie

Znasz to? Wchodzisz do swojego mieszkania, a w nim panuje przeraźliwy ziąb, klimat wręcz nie do zniesienia! Nie zdejmujesz nawet swetra zanim temperatura nie będzie optymalna, aczkolwiek w trosce o swój portfel i rachunki za ogrzewanie mimo dyskomfortu, decydujesz się na takie niekomfortowe warunki w domu. Albo odwrotnie. Wracasz do domu z pracy, a od progu wita Cię tropikalne gorąco. Rachunki za ogrzewanie biją rekordy. Czy jest złoty środek na tę sytuację? Czy istnieje możliwość, by od progu witało Cię przyjemne ciepło, a jednocześnie, by opłaty za ogrzewanie nie spędzały snu z powiek? Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak! Rozwiązaniem jest inteligentne ogrzewanie, a w szczególności podłączony termostat. Reguluje on temperaturę w pomieszczeniu, by zapewnić mieszkańcom absolutny komfort termiczny. Co więcej, dzięki funkcji geolokalizacji termostat automatycznie obniża temperaturę, gdy nas nie ma w domu, a podnosi ją odpowiednio wcześniej tak, aby we wnętrzu domu panowało przyjemne ciepło i witało nas od progu! Komfortowo i oszczędnie!

Automatyczne żaluzje

W jaki sposób żaluzje mogą wpływać na ochronę środowiska? To proste! Dzięki inteligentnym rozwiązaniom, takim jak wbudowane czujniki słońca, rolety dostosowują się do warunków atmosferycznych. W praktyce oznacza to tyle, że otwierają się one automatycznie, by wpuścić do wnętrza pomieszczeń odpowiednią ilość promieni słonecznych i zamykały wtedy, gdy w środku będzie panowała optymalna temperatura. Ma to znaczący wpływ na oszczędzanie energii, a co za tym idzie ochronę środowiska naturalnego. To inteligentne rozwiązanie zdecydowanie wspomaga proces naturalnej regulacji temperatury w mieszkaniu! Wygoda i oszczędność w jednym!

Podsumowując, inteligentne rozwiązania nie tylko poprawiają jakość i komfort życia oraz ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. Inteligentne rozwiązania doskonale wpisują się również w politykę ekologiczną!

Dodaj komentarz