Czy da się sprzedać niesprawne auto?

Czy da się sprzedać niesprawne auto?

Nie każda awaria samochodu oznacza, że nie nadaje się już ono do dalszego użytku. Jak to jednak z usterkami bywa, jedne opłaca się naprawiać, inne niekoniecznie. Kierowca, który nie chce sobie tym zawracać głowy, może swoje uszkodzone auto po prostu sprzedać.

Kto kupuje niesprawne pojazdy?

Chętnych na zepsute modele jest oczywiście mniej niż klientów szukających samochodów w dobrym stanie, ale jednak takie osoby są. Dlaczego interesują ich właśnie niesprawne egzemplarze? To przede wszystkim kwestia ceny – zepsuty pojazd kosztuje po prostu znacznie mniej, a koszty jego naprawy można rozłożyć w czasie i do tego sporą część prac da się wykonać samodzielnie, co przynosi kolejne oszczędności.

Oczywiście musi to być auto, które da się naprawić i będzie miało to ekonomiczne uzasadnienie, więc raczej nie uda się znaleźć nabywcy na pojazd kompletnie rozbity. Mocno zniszczone samochody można jednak sprzedać na części, na przykład do skupautzagotowke.net/skup-aut/bochnia/.

Czy warto naprawić auto przed sprzedażą?

Niektóre usterki da się naprawić niewielkim kosztem, za to w dużym stopniu wpływają one na wartość samochodu. To ma znaczenie przy sprzedaży używanego samochodu, bo nawet takie drobiazgi jak rozbity reflektor mogą zniechęcać potencjalnych nabywców do transakcji lub będą oni chcieli wynegocjować znacznie niższą cenę.

Poważniejsze remonty, dotyczące na przykład silnika, to zupełnie inna sprawa. Tutaj na naprawę trzeba wyłożyć sporą kwotę, co oczywiście może się zwrócić dzięki wyższej cenie przy sprzedaży, ale nie zawsze są to na tyle widoczne różnice, by opłacało się podejmować ten trud – prościej jest wystawić za niższą stawkę auto z poważną wadą i zostawić jej naprawianie już nowemu właścicielowi.

Czy w skupie przyjmą każdy samochód?

Najprostszym rozwiązaniem, gdy chodzi o uszkodzone pojazdy, są skupy, takie jak skupautzagotowke.net/skup-aut/wieliczka/. W skupach nawet bardzo poważna wada nie musi być przeszkodą, bo i tak większość nabywanych pojazdów rozbierana jest na części. Mogą jednak być pewne ograniczenia co do rocznika albo marek, skup nie przyjmie też samochodu, z którego wymontowano wcześniej wartościowe podzespoły – niekompletny wrak trzeba będzie oddać do utylizacji na złomowisku.

Dodaj komentarz