Zalety przejścia na programy do e-faktur

Zalety przejścia na programy do e-faktur

Nowoczesne programy do fakturowania są łatwe w obsłudze i dają mnóstwo możliwości. Jednak coraz większą popularnością cieszą się aplikacje do faktur online, których nie trzeba instalować na komputerze. Jakie program do faktur lepiej się sprawdza – online, czy tradycyjny?

Jakie zalety mają aplikacje online?

Aplikacje do fakturowania online zapewniają mnóstwo korzyści zarówno firmie, jak i jej klientom. E-faktury to przede wszystkim duża wygoda, ponieważ można je łatwo wystawić, wysłać i archiwizować. Co więcej, każdą z tych czynności można wykonać z dowolnego miejsca. Równie istotne jest to, że proces przygotowania e-faktury jest znacznie krótszy niż faktury tradycyjnej. Wystarczy zarejestrować się w systemie, wypełnić wszystkie wymagane rubryki, wygenerować fakturę i wysłać ją na pocztę elektroniczną klienta. To bardzo duże uproszczenie, więc naprawdę warto z niego skorzystać. Niestety polscy przedsiębiorcy nie mają zaufania do nowoczesnych rozwiązań, w związku z czym niechętnie decydują się na wystawianie e-faktur. Tymczasem aplikacje do fakturowania są naprawdę łatwe w obsłudze i funkcjonalne, a do tego pozwalają szybko wygenerować dokument za pomocą dowolnego sprzętu mobilnego lub stacjonarnego podłączonego do internetu.

Jaki powinien być program do fakturowania?

Oczywiście aplikacje do fakturowania online nie mają tak wielu funkcji jak profesjonalne programy do faktur. Z tego właśnie względu nie zawsze można z nich skorzystać. Nowoczesne programy do fakturowania są łatwe w obsłudze i podobnie jak aplikacje online pozwalają na generowanie e-faktur. Niestety większość tego rodzaju programów jest płatna, niemniej warto zainwestować w takie rozwiązanie, ponieważ znacznie ułatwia ono prowadzenie działalności. Wybierając aplikację do fakturowania warto przede wszystkim sprawdzić, czy ma ona przyjazny i przejrzysty interfejs. Dzięki temu można szybko znaleźć wszystkie potrzebne opcje, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Pogram powinien również pozwalać na wystawianie wielu typów dokumentów, zarówno faktur, jak i refaktur, korekt, czy paragonów fiskalnych. Niemniej ważne jest to, by aplikacja pozwala stworzyć własną bazę klientów. Niektóre programy dodatkowo umożliwiają generowanie różnego rodzaju analiz i zestawień, takich jak chociażby raporty sprzedażowe, zestawienia najpopularniejszych produktów czy ewidencję sprzedaży VAT.

Jakie dodatkowe funkcje powinien mieć program do fakturowania?

Dobry program do fakturowania oprócz wspomnianych funkcji powinien zapewniać użytkownikowi także możliwość edycji graficznej faktury. Warto więc sprawdzić, czy wybrany program pozwala na tworzenie oraz zapisywanie własnych szablonów, zawierających logo firmy oraz wszelkie inne elementy jej identyfikacji wizualnej. Profesjonalnie przygotowana faktura to wizytówka przedsiębiorstwa, dlatego powinna być poprawna, estetyczna oraz wysłana jak najszybciej. Dobry program do fakturowania pozwoli znacznie przyspieszyć proces sprzedaży i uniknąć wielu komplikacji.

Dodaj komentarz