Kryptowaluty zamiast lokat bankowych

Kryptowaluty zamiast lokat bankowych

Najlepsza lokata, w opinii wielu rankingów to taka, która posiada najniższe oprocentowanie. Mało, które porównanie lokat jest jednak kompleksowe i analizuje pozostałe czynniki wpływające na atrakcyjność lokat. Jeśli jednak leży nam na sercu dobro naszych pieniędzy i chcemy bliżej poznać produkt, jakim jest lokata, to internet oferuje nam dużo ciekawych narzędzi pozwalających rozeznać się na tym rynku.

Istnieją strony prowadzące bardziej wyczerpujące porównanie lokat i jednocześnie omawiają różne rozwiązania przy nich stosowane, aby klient zyskał pewną perspektywę, na co się godzi. Mamy też do dyspozycji internetowe porównywarki i wyszukiwarki lokat według ustawionych przez nas parametrów.

Alternatywa dla lokat bankowych

Co ciekawe, lokata wcale nie musi być lokatą bankową. O ile obecnie przeciętne oprocentowanie lokat w bankach według portalu bezpieczny-zysk.com jest na poziomie średnio 3%, to istnieje pewien sposób inwestowania, który wykazuje większe zyski, nie dość, że większy od wciąż straszącej inflacji, to jeszcze kilkakrotnie przewyższające zysk, jaki oferuje lokata bankowa. Ten sposób to Bitcoin. Kryptowaluta w sposobie jej obsługi nie różni się zupełnie w sposobie obrotu od zwykłego pieniądza i można wykonywać nią identyczne operacje. Różnica polega na tym, że posiada ona pewną specyfikę o wiele atrakcyjniejszą niż zwykły pieniądz. Jest odporna na inflację. Wynika to z jej charakterystyki na poziomie informatycznym. Przeciętny zysk z lokat w bitcoinie otwieranych na licznych marketach plasuje się na poziomie minimum 5%, jednak z dzienną kapitalizacją odsetek. Można również doskonale zarobić na samej spekulacji wartością kryptowaluty. Co ważne możemy robić to sami za pomocą specjalistycznych narzędzi, możemy też oddać nasze środki na kontrakt do firm na giełdach bitcoina. Ryzyko nie różni się niczym w porównaniu do lokat bankowych. Choć nie jest to lokata w dosłownym rozumieniu, warto się z nią zapoznać.

Ryzykując, zawsze trzeba być czujnym

Jeśli więc naprawdę chcemy zarobić to mamy do tego naprawdę wiele narzędzi, z których pasywne lokaty są tylko czubkiem góry lodowej. Ich zaletą, choć pozorną, jest to, że po oddaniu pieniędzy w ręce banku nie musimy się tak naprawdę interesować ich dalszym losem, zawierzając deklaracji baku o pewnym i gwarantowanym zysku. Pozór ten wynika z podstawowej zasady – zawsze trzeba pilnować swoich pieniędzy, choćby bank lub jakakolwiek inna instytucja obiecywała nam cuda. Pilnowanie pieniędzy oddanych na lokaty wymaga takiego samego zachodu jak pilnowanie zysku na giełdzie bitcoin.

Dodaj komentarz