Czemu służy przelew weryfikacyjny?

Czemu służy przelew weryfikacyjny?

Większość firm pożyczkowych udzielających pożyczek pozabankowych wymaga wykonania przelewu weryfikacyjnego. Dopiero po jego dokonaniu możliwe jest otrzymanie pożyczki. Czemu służy przelew weryfikacyjny i na co należy uważać?

<h2>Procedura udzielania pożyczek pozabankowych</h2>

Szybkie pożyczki umożliwiają otrzymanie niezbędnych środków już w 15 minut. Wystarczy wypełnić wniosek na stronie jednej z firm pożyczkowych – ich oferta dostępna jest na stronie https://pozyczkolog.pl/. We wniosku należy podać swoje dane osobowe – imię, nazwisko, numer PESEL, numer dowodu osobistego, adres i dane kontaktowe, a także numer konta. Konieczne jest także wypełnienie formularza oświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Tak sporządzony wniosek weryfikowany jest przez pracownika firmy, który na bazie przekazanych informacji i w oparciu o politykę firmy podejmuje decyzję o udzieleniu pożyczki bądź odmowie jej przyznania.

<h2>Przelew weryfikacyjny – o co chodzi?</h2>

Większość firm pozabankowych przed udzieleniem kredytu wymaga także wykonania jednorazowego przelewu weryfikacyjnego. Wynosi on 1 grosz, w niektórych przypadkach – 1 złoty. Należy go wykonać na jeden z podanych numerów rachunków bankowych pożyczkodawcy. Dopiero po jego wykonaniu udzielana jest pożyczka w przyznanej kwocie.

Przelew weryfikacyjny umożliwia firmie pożyczkowej zweryfikowanie poprawności podanych danych osobowych – stanowi potwierdzenie, że osoba która stara się o pożyczkę jest właścicielem podanego rachunku bankowego. W oparciu o dane zawarte w zleceniu przelewu firma pozabankowa jest w stanie zweryfikować dane osobowe pożyczkobiorcy. Dlatego ważne jest, aby przelew weryfikacyjny zawsze wysyłać z własnego konta osobistego w banku. Po ukończeniu procedury weryfikacji drobna kwota jest zwykle klientowi zwracana. Co więcej, jest ona jednorazowa – przewidziana jest dla nowych klientów firmy. Kolejne pożyczki udzielane są bez konieczności wykonania przelewu weryfikacyjnego.

<h2>Przelew weryfikacyjny – na co uważać?</h2>

Przelew weryfikacyjny służy tylko sprawdzeniu tożsamości pożyczkobiorcy – dlatego opiewa na kwotę symboliczną. Czujność powinna wzbudzić oferta pożyczki, która wymaga wykonania przelewu weryfikacyjnego na wyższe kwoty. Zdarza się, że oszuści kopiują strony internetowe firm pożyczkowych, i zastrzegają konieczność wpłacenia kwot rzędu nawet kilkuset złotych. Jest to sygnał, że pożyczkodawca nie jest uczciwy – takie praktyki służą jedynie wyłudzeniom. Dlatego korzystaj tylko z oferty sprawdzonych firm dostępnych na stronie https://pozyczkolog.pl/.

Dodaj komentarz