Do czego służy Jira Service Management?

Do czego służy Jira Service Management?

W obecnych czasach cyfryzacja jest jeszcze ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Wiele firm, które dotychczas nie stosowały zaawansowanych czy nowoczesnych rozwiązań technologicznych, musiały zacząć to robić. W dużej mierze wynika to z przeniesienia się sporej ilości branż niemal całkowicie do sieci, w tym nawet branż, które wcześniej działały w dużej mierze stacjonarnie.

Wartym uwagi rozwiązaniem, o którym nie każdy przedsiębiorca miał zapewne okazję usłyszeć, jest Jira Service Management. Jest to znacznie bardziej rozbudowana kontynuacja narzędzia Jira Service Desk, przeznaczonego dla zespołów IT, które cieszyło się sporą popularnością. Do czego zatem służy Jira Service Management? Jakie są największe zalety tego narzędzia? Sprawdź!

Do czego służy Jira Service Management?

Narzędzie Jira Service Management jest znacznie bardziej uniwersalne niż wspomniane Service Desk. Jest ono przeznaczone nie tylko dla zespołów IT, ale także dla innych działów, które mogą występować w firmie, a więc na przykład dla działu HR czy działu prawnego.

Jego głównym celem jest ułatwienie pracy i uczynienie jej bardziej wygodną, a dzięki temu także bardziej wydajną. Jira Service Management umożliwia skuteczne procesowanie wniosków (zarówno w zakresie biznesowym, jak i IT) dzięki takim użytecznym funkcjom, jak dostęp do kolejki wniosków, a także różnego rodzaju raportów i wskaźników.

Kluczowy jest oczywiście również zintegrowany portal obsługi klienta, który służy do zgłaszania problemów przez klientów i odpowiadania na nie przez pracowników. Co więcej, bez konieczności przelogowywania się i otwierania różnych aplikacji, różne zespoły mogą ze sobą współpracować i komunikować się.

Jakie są największe zalety Jira Service Management?

Nie bez powodu JSM cieszy się tak dużą popularnością – jest to narzędzie, które jest w stanie znacznie usprawnić procesowanie wniosków w firmie. Dwie najważniejsze korzyści z Jira Service Management to możliwość uzyskania wglądu w pracę wszystkich korzystających z oprogramowania zespołów i oceniania ich skuteczności, a także umożliwienie wygodnej współpracy specjalistów z różnych działów nad jednym wnioskiem, jeśli on tego wymaga.

Druga to ograniczenie kosztów związanych z korzystaniem z tylko jednej aplikacji, która pozwala procesować wnioski z wielu różnorodnych zakresów. To znacznie lepsze rozwiązanie niż użytkowanie wielu różnych aplikacji, z których za każdą trzeba osobno zapłacić. Należy też pamiętać, że każda kolejna wdrożona aplikacja wymaga przeszkolenia pracowników z jej użytkowania, co również jest kosztowne, a także trzeba poświęcić na to sporą ilość cennego czasu.

Dodaj komentarz