Hosting WWW dla wymagających – o czym trzeba pamiętać?

Hosting WWW dla wymagających – o czym trzeba pamiętać?

Hosting WWW jest potrzebny do funkcjonowania każdej strony, ale są też takie hostingi, które stworzono z myślą o szczególnie wymagających witrynach. Takich, w których ułamek sekundy różnicy w czasie ładowania może oznaczać pozyskanie klienta lub jego utratę.

Czyli na przykład sklepach internetowych, których użytkownicy otwierają często bardzo wiele podstron jedna po drugiej i boleśnie odczują jakiekolwiek opóźnienia w ładowaniu witryny. O czym trzeba pamiętać, wybierając hosting dla witryn wymagających? Sprawdź nasze porady!

Uptime

Uptime oznacza nic innego, jak procent czasu, przez który dana strona jest dostępna dla użytkowników. Przykładowo, uptime na poziomie 50% oznaczałby, że dosłownie przez połowę godzin w miesiącu witryna jest niedostępna, czy to z powodu awarii, przeciążenia serwerów czy innych względów.

Jest to oczywiście niedopuszczalne, szczególnie w przypadku popularnych, cieszących się dużą ilością odwiedzających, witryn. Dla wymagających użytkowników właściwy deklarowany uptime to 99%. Oznacza to, że nawet, jeśli jakieś przerwy w dostępności strony się pojawią, to będą one bardzo krótkie.

Lokalizacja

To, gdzie zlokalizowane są serwery usługodawcy, ma bardzo duże znaczenie. Im mniejsza odległość użytkownika od serwerów, tym szybciej będzie on w stanie pobrać treści z witryny i tym szybciej się mu ona załaduje. Jeśli więc większość naszych użytkowników to Polacy, dobrym wyborem będzie hosting www, którego serwery znajdują się właśnie w naszym kraju.

Jeśli nasza działalność ma charakter międzynarodowy, można pomyśleć o zastosowaniu CDN – Content Delivery Network. Dzięki temu dane będą dystrybuowane z różnych zakątków świata, co sprawi, że każdy odwiedzający będzie mógł odbierać treści z serwerów ulokowanych najbliżej niego.

Dodatki do pakietu

Hostingodawców jest coraz więcej, w związku z tym większa jest także konkurencja między nimi. Dla osób korzystających z ich usług, fakt ten jest czymś bardzo pozytywnym, ponieważ oznacza, że usługodawcy muszą proponować coraz wyższej jakości usługi po coraz lepszych cenach.

Warto w związku z tym zwrócić uwagę na to, co dokładnie dana firma oferuje w ramach określonego pakietu. Może się okazać, że możemy liczyć na całą masę bezpłatnych dodatków, takich jak darmowa rejestracja domeny i certyfikat SSL, a także rozbudowany panel obsługi hostingu pozwalający na łatwą integrację z WordPressem lub innymi popularnymi narzędziami tego typu.

Takie dodatki do oferty nie są absolutnie niezbędne, ale, jeśli mamy wysokie wymagania, warto zwrócić na ten aspekt uwagę. Możemy dzięki nim oszczędzić sporo czasu i energii.

Dodaj komentarz