Kwiaciarnia

Kwiaciarnia

Pomysł na biznes

Kwiaty towarzyszą nam w wielu życiowych sytuacjach. Wręczamy bukiety z okazji urodzin, imienin czy ślubów. Dzieci obdarowują kwiatami swoich nauczycieli z okazji ostatniego dnia szkoły. W mniej miłych sytuacjach również są obecne. Wieńce i wiązanki żałobne towarzyszą każdemu pogrzebowi. Kwiaciarnia jest zatem świetnym pomysłem na biznes! Wystarczy posiadać umiejętności florystyczne i poczucie estetyki.

Kwiaciarnia

Kwiaciarnia powinna znajdować się w odpowiednio przygotowanym lokalu. Najlepiej gdyby miał wydzielone sfery magazynowania i sprzedaży kwiatów. Możesz wynająć niewielki lokal i dostosować go do potrzeb kwiaciarni. Jeżeli chciałbyś go kupić oczywiście wiąże się to z wyższymi wydatkami na start. Możesz jednak wziąć kredyt lub starać się o dotacje na rozpoczęcie biznesu. Na rynku nieruchomości dostępne są lokale użytkowe, które trzeba tylko lekko wyremontować. Są też kwiaciarnie, które opuszcza dawny najemca. Wystarczy, że “wprowadzisz” się do lokalu i zaczniesz działać. To którą opcję wybierzesz – wynajem czy kupno – zależy od ciebie.

Zakładając kwiaciarnię musisz zaopatrzyć ją w towar. Świeże kwiaty często sprowadza się z giełdy. Zazwyczaj trzeba wstać wcześnie rano, aby zdążyć je przywieźć. Niezbędny będzie samochód dostawczy lub kombi, który pomieści w bagażniku zakupiony towar. Podczas wybierania asortymentu na pewno przyda ci się wiedza o kwiatach oraz doświadczenie. Słabsze rośliny szybko zwiędną, więc tylko na tym stracisz. Wybierając kwiaty, dokładnie im się przyjrzyj. Powinny być świeże (na przykład jeszcze w pąku), bez plam na liściach, nieuszkodzone i niepołamane.

Zanim zaczniesz

Jeżeli nie masz doświadczenia, a chcesz prowadzić kwiaciarnię wybierz się na kurs. Pod okiem fachowców nauczysz się zasad kompozycji. Sztuka układania kwiatów w naczyniach, dekoracja kwiatów doniczkowych czy pakowanie prezentów również nie będą ci obce. Ponadto zgłębisz tajniki florystyki ślubnej i żałobnej czy dekoracji stołów. Wbrew pozorom ta ostatnia umiejętność bardzo ci się przyda. Inwestując w kursy florystyczne nic nie tracisz. Pieniądze wydane na ten cel szybko ci się zwrócą. Klienci zadowoleni z profesjonalnych usług i pięknych bukietów na pewno będą do ciebie wracać. Dobra jakość i serce włożone w kompozycje są dużo cenniejsze niż ogromna ilość sprzedanych kwiatów.

Kwiaciarnia powinna również być zaopatrzona we wszelkiego rodzaju florystyczne dodatki. Chodzi o wstążki, brokat, organzę, koraliki czy papier ozdobny. Wzbogacą one twoje kompozycje i sprawią, że będą atrakcyjniejsze.

Dodaj komentarz