Co tak właściwie daje karta kredytowa?

Co tak właściwie daje karta kredytowa?

Są tacy, którzy na to pytanie odpowiadają: bogactwo. Jednak, niestety – mylą się. Bogactwo na kredyt to nie bogactwo, a szczerze mówiąc, jeśli ktoś sięga po kredytówkę i nie potrafi z niej korzystać mądrze, po prostu ściąga na siebie pasmo bardzo ciężkich nieszczęść.. w gruncie rzeczy owszem, karta kredytowa ma swoje zalety.

Co daje karta kredytowa?

Ma to sens wówczas, gdy na przykład trafi się nam jakiś okazjonalny zakup i nie jesteśmy w stanie wyłożyć środków ze swojej pensji czy z oszczędności gromadzonych gdzieś na rachunku bankowym.

To trochę podobna sprawa jak w przypadku, gdy ktoś twierdzi, że fakt, że karta visa jest w jego posiadaniu, już przekłada się na poprawę finansowej kondycji, na funkcjonowanie w lepszym stopniu. No i też na to, że mamy do czynienia z bardziej swobodnym podejściem do wydatków. A tak naprawdę, w praktyce trzeba się tu skupić na naprawdę różnych i znacznie istotniejszych tematach.

Choćby takich jak oprocentowanie karty. No i przede wszystkim trzeba pilnować terminowości spłaty. Dzisiaj to niezwykle ważne. Odsetki mogą być duże i tak samo, jak w przypadku, gdy spóźniasz się spłacając kredyt gotówkowy wiedz jedno, wesoło nie będzie.

Koszt karty kredytowej

Wiele banków oferuje kartę kredytową jako pewnego rodzaju gratis. To znaczy, otwierasz konto w jednym banku i niejako w ramach podziękowania, dostajesz właśnie kartę kredytową. Można zrezygnować z tego upominku, co jest rozsądnym wyjściem wówczas, gdy masz problemy z płynnym kontrolowaniem budżetu i z tym. Warto się poprzyglądać bieżącym zestawieniom kosztów kart kredytowych.

Szybko przekonasz się co do tego, że zdecydowanie nie jest to opcja dla każdego. Może więc, zamiast myśleć o źle pojmowanym bogactwie, warto byłoby skupić się na rozsądniejszym podejściu do pieniędzy, do finansów i do swobodnego funkcjonowania, tak generalnie. Zamiast się stawiać i udawać kogoś, kim się nie jest, a bardzo chciałoby się być.

A karta nie rozwiąże wszystkich problemów. Przeciwnie, może ich przysporzyć i to bardzo sporo.

Dodaj komentarz