Jak sprawić, żeby alkohol był ciekawym i oryginalnym prezentem?

Jak sprawić, żeby alkohol był ciekawym i oryginalnym prezentem?

Nie da się ukryć, że alkohol to prezent bardzo uniwersalny. Można dać go jako prezent członkom swojej rodziny, przyjaciołom, a w niektórych przypadkach nawet szefowi.

Można jednak spotkać się z opinią, że jest to prezent mało kreatywny i ciekawy, który nie wyróżnia się w żaden sposób. Możemy w związku z tym zastanawiać się: czy można w jakiś sposób sprawić, aby alkohol stał się prezentem nietypowym i oryginalnym? Odpowiadamy na to pytanie poniżej.

Opakowanie ma znaczenie

Butelka alkoholu od butelki alkoholu niewiele się różni – można oczywiście zadbać o to, aby kupić jakąś limitowaną edycję w nietypowym kształcie czy kolorze, ale wciąż nie będzie w tym nic osobistego. Jest jednak sposób, aby to zmienić.

Chodzi tutaj o opakowanie na alkohol – jednak nie zwykłą papierową torebkę, a na przykład materiałowy rękaw, który nie tylko wygląda bardzo ciekawie i nietypowo, ale jeszcze zapewnia dodatkową ochronę w przypadku, gdyby butelka była narażona na jakieś wstrząsy (na przykład podczas jazdy samochodem po nierównej drodze).

Taki rękaw nie jest dużym dodatkowym kosztem, a sprawia, że prezent wygląda na bardziej przemyślany i spersonalizowany. Warto więc nad tym pomyśleć, zwłaszcza, jeśli dajemy prezent komuś, kogo cenimy i chcielibyśmy, aby został on dobrze odebrany.

Dołącz wiadomość z życzeniami

Jeśli wręczymy komuś butelkę prosto do ręki w stanie takim, jak wynieśliśmy ją ze sklepu, może to nie zostać do końca pozytywnie przyjęte, zwłaszcza w przypadku ważniejszych uroczystości (urodzin, świąt). Poza opakowaniem warto też pomyśleć o dołączeniu do butelki (czy to zaczepiając niewielką karteczkę do korka, czy też w inny sposób) kartki z życzeniami. Nie musi ona być długa, ale warto, aby była odręcznie napisana.

Dzięki temu osoba obdarowywana dostrzeże, że postaraliśmy się, aby prezent wyglądał jak najlepiej i z pewnością to doceni. Takie z pozoru niewielkie, ale w praktyce istotne akcenty jak własnoręczna kartka czy elegancki rękaw na butelkę są w stanie zmienić najbardziej podstawowy, mało oryginalny prezent w coś, co powinno się spodobać każdemu – o ile oczywiście dobrze dobraliśmy rodzaj alkoholu.

Bezpiecznym wyborem jest dobre wino, ale można również pomyśleć o mocniejszych alkoholach, jeśli wiemy, że dana osoba je pije. Dużą wpadką jest zakup alkoholu osobie, która nie pije go nigdy lub bardzo rzadko, więc warto zadbać, aby takiej niezręcznej sytuacji uniknąć. Może to być trudne w przypadku, kiedy kupujemy prezent osobie, którą znamy słabo i nie mamy kogo zapytać o jej preferencje w zakresie alkoholi – w takim wypadku możemy pomyśleć też nad innym prezentem.

Dodaj komentarz