Szafki nocne idealnie dopasowane do stylu sypialni

Szafki nocne idealnie dopasowane do stylu sypialni

Szafki nocne to elementy wyposażenia sypialni, które istotnie wpływają na aranżację oraz stylizację pomieszczeń. Producenci mebli przeznaczonych do wyposażenia sypialni, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferują szeroki asortyment produktów sypialnianych w tym m.in. szafki nocne https://www.meble.pl/meble/szafki-nocne/.

Rodzaje szafek nocnych

Szafka nocna stanowi element wyposażenia sypialni, który stylistyką zazwyczaj dopasowywany jest do łóżka sypialnianego. Kolorystyka oraz styl wykonania szafki nocnej powinna stanowić integralny element z pozostałym wyposażeniem sypialni. Do najpopularniejszych produktów oferowanych w kategorii szafek zaliczymy m.in. szafki nocne:

  • w stylu retro,
  • na wysoki połysk,
  • styl romantyczny,
  • vintage,
  • sosnowe,
  • antyczne,
  • szklane,
  • w stylu skandynawskim.

Dostępne na rynku szafki nocne produkowane są z różnorodnych materiałów produkcyjnych (m.in. drewno, szkło, metal). Ponadto dostępne są szafki ze stelażem lub bez stelaża. Szafki nocne różnią się pod względem pojemności, na co wpływa ilość szuflad oraz ogólne wymiary zewnętrzne szafki. Meble wykonane z metalu charakteryzują się największą odpornością na czynniki eksploatacyjne. Ponadto ich regeneracja nie jest skomplikowana i kosztowna. Szafki drewniane cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, na co wpływa ich trwałość oraz wysoka jakość stylistyczna.

Najpopularniejszy styl szafek nocnych

Szafki nocne stanowią szeroki asortyment wśród produktów sypialnianych oferowanych przez sprzedawców mebli. Według opinii ekspertów największą popularnością cieszą się szafki nocne w stylu klasycznym (tj. jedno lub dwuszufladowe), wykonane ze standardowej płyty wiórowej laminowanej, dodatkowo wykończone tworzywem PCV. Największą ich zaletą jest niska cena i wysoka jakość wykonania. Dla bardziej wymagających klientów ceniących oryginalny styl dedykowane są szafki nocne w stylu retro, których stylizacja tworzy wyjątkowy urok nadający wyjątkowy wygląd każdej sypialni. Dużą popularnością i uznaniem wśród klientów cieszą się szafki nocne w stylu skandynawskim wykonane na wysoki połysk, które charakteryzują się nowoczesnym designem. Rosnące zainteresowanie szafkami ze stalowymi stelażami oraz elementami szklanymi sprawia, że w branży meblowej pojawia się coraz więcej ofert zawierających urozmaicone stylistycznie szafki nocne.

Szafki nocne powinny być integralnym elementem sypialni, dlatego ich dobór jest istotnym czynnikiem wpływającym na jakość aranżacyjną wnętrza. Dodatkowym atutem szafek nocnych jest ich ergonomia oraz funkcjonalność wpływająca na komfort użytkowy produktów.

Dodaj komentarz