Jakie zastosowania ma plexi?

Jakie zastosowania ma plexi?

W ostatnim czasie plexi jest materiałem, który stał się prawdziwym hitem. Możliwe jest zamówienie płyt pleksi o wskazanym przez siebie wymiarze, a następnie wykorzystanie ich w niemal dowolny sposób. Warto wspomnieć, że chociaż możemy plexi kojarzyć głównie z przezroczystością, to w rzeczywistości można zakupić także pleksi między innymi mleczne, czarne czy lustrzane. W takim razie, jakie główne zastosowania ma pleksi?

Osłony z pleksi

Pleksi używa się w ostatnim czasie przede wszystkim do odgrodzenia jednej osoby od innych, tak, aby zapewnić jej bezpieczeństwo i komfort pracy. Wykorzystywane jest do tego pleksi bezbarwne, które przypomina szkło, ale nie tłucze się, jest lżejsze i łatwiejsze w montażu. Osłony z pleksi spotkamy między innymi w:

  • sklepach
  • aptekach
  • urzędach
  • zakładach pracy
  • halach produkcyjnych.

Trzeba przy tym wskazać, że osłona z pleksi nie musi odgradzać od siebie ludzi. Może być także wykorzystana do ochrony mienia, na przykład telewizora czy maszyny. Uchronimy je w ten sposób nie tylko przed wszelkimi uszkodzeniami i zarysowaniami, ale także przez zakurzeniem. Ponadto stosunkowo często stosuje się osłony z pleksi do zabezpieczenia tarasów lub balkonów, tak, aby bawiące się na nich dziecko (bądź wychodzące na nie zwierzę) było w pełni bezpieczne.

Możemy nawet zamontować sobie w ogrodzie osłonę przed wiatrem stworzoną z pleksi, tak, aby zabezpieczyć przed jego szkodliwym działaniem ważne dla nas elementy (na przykład altanę). Mimo, że pleksi jest materiałem stosunkowo lekkim, to cechuje się ono dużą wytrzymałością. Nie musimy w związku z tym obawiać się, że nie poradzi sobie ono z nawet stosunkowo silnym wiatrem.

Stojaki z pleksi

Poza osłonami sporą popularnością cieszą się także stojaki z pleksi. Mogą one mieć bardzo różne rozmiary, począwszy od bardzo niewielkich, po duże. Co można na takim stojaku przechowywać? Na przykład ulotki informacyjne, wizytówki czy wszelkiego rodzaju materiały promocyjne. Poza tym wyróżniamy także inne rodzaje stojaków, między innymi stojaki sklepowe, a także stojaki jubilerskie. Na tych pierwszych możemy umieścić towary znajdujące się w sklepie, na drugich – biżuterię.

Stojaki z pleksi nie muszą być mało oryginalne czy proste. Tworzone są także bardziej unikalne, nietypowe konstrukcje. Wszystko zależy od inwencji i preferencji zamawiającego. Co ciekawe, stojak może także zostać doposażony w pewne akcesoria, takie jak podświetlenie LED. Świetnie sprawdzi się ono przede wszystkim w przypadku biżuterii, ale, jeśli chcemy podświetlać coś innego, również mamy oczywiście taką możliwość.

Dodaj komentarz