Jakie są sposoby na zabezpieczenie zaliczki? 

Jakie są sposoby na zabezpieczenie zaliczki? 

Każdy przedsiębiorca wie, że prowadzenie działalności wiąże się z różnymi zagrożeniami. Jednym z nich są nierzetelni kontrahenci, lub też opóźnienia w zapłacie faktur. Takie sytuacje mogą zagrozić płynności finansowej firmy. Jak się uchronić przed takimi problemami? Kluczową kwestią jest zabezpieczenie zaliczki. Jakie są sposoby na zabezpieczenie płatności? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę. 

Postaw na weryfikację kontrahenta 

Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy z kontrahentem, warto go dokładnie sprawdzić. Dzięki temu możesz uniknąć nieprzyjemności i sytuacji, w której okaże się on nierzetelny. Jak sprawdzić, czy druga strona umowy jest wiarygodna? Dostępnych źródeł, z których możemy skorzystać, jest kilka. Podstawowym miejscem jest Krajowy Rejestr Sądowy. Tam możesz sprawdzić informacje o firmie. W przypadku gdy kontrahent jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą, możesz skorzystać z Ewidencji Działalności Gospodarczej. 

Dobrym rozwiązaniem jest przeprowadzenie także wywiadu gospodarczego. Polega on na skontaktowaniu się z poprzednimi klientami kontrahenta w celu sprawdzenia, czy rzetelnie wywiązał się on ze swoich zobowiązań. Warto przy tym pamiętać, że weryfikacja kontrahenta nie jest wyrazem podejrzliwości, czy braku zaufania wobec drugiej strony umowy. Jest to za to zdrowa praktyka biznesowa, która pozwala na zabezpieczenie własnych interesów, zanim współpraca się rozpocznie.  

Poznaj sposoby na skuteczne zabezpieczenie zaliczki

Szukasz prostego, szybkiego i bezpiecznego sposobu na zabezpieczenie płatności? Jeśli tak, to koniecznie musisz zapoznać się z platformą do zabezpieczania transakcji Sharelock. Takie rozwiązanie pozwala na zabezpieczenie interesów zarówno strony zlecającej, jak i wykonującej. Jak działa platforma? To proste. Wystarczy, że dwie strony zalogują się na stronę. Tam tworzysz umowę i zapraszasz do niej kontrahenta. Po zaakceptowaniu warunków przez obie strony transakcji zleceniodawca przelewa pieniądze na dedykowany rachunek. Środki zostają zabezpieczone i trafią na konto kontrahenta, dopiero po wykonaniu zlecenia. Dzięki temu rozwiązaniu dwie strony zostają zabezpieczone przed oszustwem. 

Strona zlecająca zyskuje pewność, że nie straci pieniędzy. Jeśli usługa nie zostanie wykonana, to środki trafią z powrotem na konto zleceniodawcy. Z kolei wykonawca ma gwarancję, że uzyska pieniądze za wykonaną pracę. Sharelock to bezpieczna i szybka forma zabezpieczenia zaliczki oraz pełnych transakcji. 

Dodaj komentarz