Jak wybrać odpowiedni rachunek osobisty?

Jak wybrać odpowiedni rachunek osobisty?

Pewnie nie jedna osoba zadawała sobie to pytanie, czy każdy musi mieć konto osobiste ? W czasach, gdy płatności bezgotówkowe są już codziennością, wielu nie może sobie wyobrazić, że mogłoby być inaczej. Już przy pierwszej pracy pracodawca poprosi nas o numer konta, na które przeleje wypłatę. Urząd skarbowy, także będzie chciał nam przelać zwrot z podatku na konto bankowe. Gdy udamy się do urzędu pracy po zasiłek, to również bez osobistego konta się nie obejdzie. Zakupy w sklepach internetowych, czy płacenie rachunków domowych, będzie bezproblemowe, gdy dobierzemy dobre konto bankowe. Dzisiejsze konta to już nie tylko przelewy, to prawdziwe centrum zarządzania finansami, co wykazuje każdy ranking rachunków osobistych.

Podstawowe usługi, jakie zapewni nam rachunek bankowy.

Zbliżeniowa karta do konta, powinna być dostosowana do naszych potrzeb. – Można płacić za zakupy przez Internet i to nie tylko w walucie PLN. Możliwość ustawienia limitów transakcji dla bezpieczeństwa. Wybór grafiki na karcie dopasowanej tylko do naszego gustu. Karta w telefonie da poczucie niezależności i wygody, płatność telefonem jest coraz powszechniejsza.

Limit zadłużenia na koncie, szybki dostęp do dodatkowych pieniędzy. – Debet zapewni nam poduszkę finansową, gdy niespodziewane wydatki na nas spadną. Jego spłata jest też najprostsza, gdyż każdy wpływ od razu spłaca zaciągnięty debet. Może to być 3 lub 6 krotność naszych wpływów miesięcznych na konto, w zależności od banku.

Możliwość oszczędzania stałych kwot lub jednorazowych wpłat. – Są to konta dodatkowe przy naszym podstawowym rachunku bankowym. To jaka kwota na nie wpłynie, zależy tylko od nas.

Na co zwrócić uwagę, gdy będziemy analizować ranking rachunków osobistych?

Opłata za konto i kartę to podstawa. Upewnijmy się, czy wybrane przez nas konto na pewno jest darmowe, czy nie musimy spełnić jakiegoś określonego warunku.

Opłata za wypłaty z bankomatów w kraju. Z jakich bankomatów możemy korzystać darmowo. Jaki mamy limit wypłaty jednorazowej ?

Koszt przelewów, których co miesiąc robimy coraz więcej, również ma kolosalne znaczenie. Gdy obracamy większą gotówką trzeba się upewnić, jaki jest maksymalny limit przelewów. Płacąc rachunki na poczcie, czy w okienku w banku, może to nie być dla nas korzystne, gdyż pobierane są opłaty. Natomiast z rachunku osobistego przelewy często są darmowe.

Rachunki osobiste są często dostosowane do właściciela. Dla dzieci będzie to konto, które mogą kontrolować rodzice. Dla seniora proste zasady i pewny wpływ emerytury. Dla młodych nowinki techniczne, płatność blikiem, nowoczesne aplikacje na telefon, szybkość i wygoda. Rodzinne dla współmałżonków, którzy zdecydowali się mieć wspólne konto i budżet chcą mieć razem pod kontrolą.

Banki prześcigają się w swoich ofertach i propozycjach, kuszą nowinkami technicznymi. Uwzględnijmy własne potrzeby i bezpieczeństwo finansowe przy wyborze najlepszego rachunku osobistego. Wiarygodność i dobra opina wybranego banku, nie będzie tu bez znaczenia. Ranking rachunków osobistych pomoże w tym wyborze, gdyż wszystkie oferty są w jednym miejscu. Ofert jest bardzo wiele i różnią się czasem małymi szczegółami, ale właśnie to te szczegóły mogą decydować czy będziemy zadowoleni.

Dodaj komentarz