Holowanie samochodu z Niemiec – ile kosztuje

Holowanie samochodu z Niemiec – ile kosztuje

Zazwyczaj żaden kierowca nie jest przygotowany na awarie swojego auta na drodze. Z reguły są to sytuacje niespodziewane i potrafią się przydarzyć w najmniej oczekiwanym momencie. Sytuacja nie jest aż tak zła, gdy do awarii doszło w naszym miejscu zamieszkania lub jego okolicach. Nieco mniej szczęścia mogą mieć kierowcy, których auto odmówiło posłuszeństwa na drugim końcu Polski. Co jednak w momencie, gdy usterka samochodu przydarzy nam się za granicą? Ten czarny scenariusz może przydarzyć się każdej osobie, która swoim autem podróżuje również poza granicami kraju. Holowanie z Niemiec może nam się kojarzyć z horrendalnymi kwotami, które skutecznie mogą opróżnić nasz portfel. Jednak czy rzeczywiście tak jest?

Pomoc drogowa czy samodzielne holowanie?

Pomoc drogowa Berlin może być niezbędna, jeśli nasz samochód uległ awarii w stolicy Niemiec lub w jej okolicy. Jeśli auto jest zupełnie niesprawne, ma zepsuty układ hamulcowy, kierowniczy lub światła to samodzielne holowanie go nie wchodzi w grę. Jeśli jednak samochód jest sprawny, a my mamy do dyspozycji linkę holowniczą i kogoś, kto może nam pomóc, to możemy rozważyć holowanie auta bez pomocy drogowej. Będzie to rozwiązanie o wiele tańsze, niż pomoc drogowa Berlin jednak trzeba pamiętać o tym, że nie zawsze jest bezpieczne dla naszego samochodu.

Podczas nieprawidłowego holowania przez kilkaset kilometrów samochód może ulec usterce, która będzie droższa w naprawie niż skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Holowania na lince powinny unikać przede wszystkim samochody z automatyczną skrzynią biegów. Specyficzna konstrukcja przekładni nie jest przystosowana do tego, aby holować auto dłużej niż 50 km i konieczne będzie wezwanie lawety. Trzeba również pamiętać o tym, że holowanie na niemieckich autostradach jest zabronione – tak samo, jak na polskich. Jeśli więc już zdecydujesz się na holowanie auta na lince, musisz pamiętać o zasadach ruchu drogowego i przepisach, jakie panują w danym kraju. Inaczej mandat może Cię słono kosztować.

Ile kosztuje holowanie z Niemiec?

Jeśli masz wykupiony dodatkowy pakiet assistance to za pomoc drogową nie zapłacisz nic. Wszystkim zajmie się Twój ubezpieczyciel i to do niego musisz zadzwonić w pierwszej kolejności. Jeśli nie przygotowałeś się na taką okoliczność, to za holowanie Berlin Polska będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. Cena takiej usługi zależy od miejsca, ilości kilometrów i warunków, w jakich będzie pracować pomoc drogowa. Holowanie 24h Berlin działa codziennie o każdej porze i zawsze możesz liczyć na ich pomoc. Holowanie z Niemiec do Polski może Cię kosztować kilkaset złotych, a jeśli pomoc drogowa musi pokonać długą trasę, to ceny przekraczają nawet 1000 zł. Dlatego warto skorzystać z naszej pomocy, która znajduje się w pobliżu.

Pomoc drogowa Berlin numer telefonu znajdziesz na naszej stronie internetowej https://www.pomoc-drogowa-berlin.com.pl/.

Dodaj komentarz