Gdzie spędzić wakacje w sezonie zimowym?

Gdzie spędzić wakacje w sezonie zimowym?

Zima wcale nie jest gorszą porą na urlop, wręcz przeciwnie, właśnie w tych miesiącach da się przyjemnie spędzić czas w odległych, egzotycznych krajach. Dokąd warto pojechać zimą? I jakich atrakcji można się tam spodziewać?

Wyspy Kanaryjskie

Zimą poleca się głównie Lanzarote, Teneryfę i Gran Canarię. O tej porze roku jest tam przyjemnie ciepło, ale bez męczących upałów. Woda w morzu ma około 19-20 stopni, więc nie zawsze będzie komfortowa do pływania, dlatego warto wybierać hotele z aquaparkiem. Co jeszcze jest tutaj poza plażami? Przede wszystkim niesamowite parki narodowe.

Dominikana

To kierunek zdobywający w ostatnich latach ogromną popularność. Nic dziwnego, bo na Dominikanie aż roi się od pięknych plaż, a na https://okiemturysty.pl/najlepsze-hotele-na-wakacje-z-dziecmi/ łatwo znaleźć ośrodek, w którym wygodnie wypoczniemy z całą rodziną. Temperatura to około 29-30 stopni, a woda w morzu jest bardzo ciepła i idealnie nadaje się do pływania.

Izrael

Najpopularniejszy zimowy kurort w Izraelu to Eljat, ale to tylko jedna z dostępnych opcji. Izrael przyciąga turystów nie tylko ciepłymi plażami – jest tu mnóstwo starożytnych zabytków i miejsc kultu religijnego, a zwiedzanie ich zimą jest o wiele przyjemniejsze niż latem, gdy upały sięgają nawet 40 stopni.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

To kolejny kraj, który latem będzie mało komfortowy dla statystycznego Europejczyka, za to zimą można tu bardzo miło spędzić czas korzystając z rozlicznych atrakcji. Dubaj i Abu Zabi to popularne wśród turystów lokalizacje, a pobyt w nich docenią także najmłodsi, bo tamtejsze

hotele z atrakcjami dla dzieci uchodzą za najlepsze w regionie.

Egipt

Egipt niezmiennie znajduje się w czołówce najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów. Zimą nie zawsze da się pływać w morzu, ale prawie każdy basen ma hotel, a ranking najlepszych można znaleźć na https://okiemturysty.pl/najlepsze-hotele-z-aquaparkiem-polsce/. Zima to dobra pora na zwiedzanie zabytków Egiptu, a niektóre wycieczki fakultatywne obejmują jeszcze wyprawę do Izraela oraz Jordanii.

Dodaj komentarz