Dlaczego warto wprowadzić system rezerwacji wizyt online

Dlaczego warto wprowadzić system rezerwacji wizyt online

Zarządzanie kalendarzem w branży usługowej jest fundamentem sprawnego działania firmy. System rezerwacji wizyt online pozwala klientom umawiać się na konsultacje i spotkania bez Twojego udziału. Co więcej, automatyzacja tego procesu pozwala przyjmować rezerwacje dosłownie przez cały czas – także poza godzinami pracy firmy. Dzięki temu klienci mogą się umawiać na wizyty dokładnie wtedy, kiedy mają na to przestrzeń, np. wtedy gdy dzieci pójdą spać. Jakie jeszcze korzyści oznacza dla firmy program do rezerwacji?

Jak system rezerwacji wizyt online ułatwi Ci pracę

Koniec dzwonienia, wysyłania SMS-ów i nieodwołanych wizyt, na których nikt się nie pojawił. System rezerwacji online to narzędzie z rozbudowanymi funkcjonalnościami, których papierowy kalendarz nie jest w stanie Ci zapewnić. Rozwiązanie jest krokiem w stronę klienta, który nie lubi rozmawiać przez telefon, nie zawsze pamięta o umówionych wizytach i chętnie korzysta z aplikacji. Rezerwacje wizyt online są także ułatwieniem dla Ciebie:

 • usprawniają zarządzanie wizytami – przyjmowanie, odwoływanie, planowanie grafiku,
 • pomagają uniknąć „okienek” między wizytami,
 • automatyzują pracę, którą do tej pory trzeba było wykonywać ręcznie,
 • umożliwiają przyjmowanie płatności przed wizytą,
 • pozwalają dotrzeć do nowych klientów.

Wiele zależy oczywiście od tego, jaki terminarz wizyt online wybierzesz. Narzędzi na rynku jest wiele, dlatego zastanów się, jakich funkcjonalności potrzebujesz – od razu powiemy, że im więcej narzędzi możesz zintegrować z aplikacją, tym lepiej dla Ciebie. Dzięki temu oszczędzasz czas i nie musisz uczyć się nowych programów, tylko wykorzystujesz te, które znasz.

Dla kogo jest aplikacja do umawiania wizyt

Zarządzanie wizytami to nie tylko problem dużych hoteli, sieciowych salonów piękności, czy siłowni. Z tym samym wyzwaniem mierzą się właściciele małych firm i jednoosobowej działalności, np. korepetytorzy, którym zależy na efektywnej i wydajnej pracy. Rożnica? Skala działalności. Podobieństwa? Zmiany w kalendarzu, nieefektywnie wykorzystane godziny dostępności poszczególnych pracowników i pracowniczek, pomyłki w wyniku zamieszania. To wszystko dotyczy w zasadzie każdej firmy, która prowadzi terminarz wizyt. Aplikacja do umawiania spotkań z klientami sprawdzi się między innymi w usługach:

 • terapeutów i psychoterapeutek,
 • fizjoterapeutów,
 • prawniczek i konsultantów biznesowych,
 • barberów i fryzjerów,
 • tatuażystek,
 • dietetyków i trenerów personalnych,
 • korepetytorek.

Zautomatyzowany system rezerwacji odciąży Cię od zadań, które nie mają nic wspólnego z Twoją działalnością, a które musisz wykonywać, żeby świadczyć usługi. Co więcej, aplikacja będzie wysyłać Twoim klientom przypomnienia o nadchodzących wizytach. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko wizyt, których nikt nie odwołał, bo po prostu o nich zapomniał. To także większa szansa na to, że klienci, którzy z jakichś powodów nie będą mogli się pojawić, dadzą Ci znać za pomocą SMS-a.

System rezerwacji wizyt online – podsumowanie

Wdrożenie systemu rezerwacji online pomoże Ci efektywnie zarządzać kalendarzem. Oczywiście nie chodzi o to, by rezygnować z tradycyjnych form kontaktu – zawsze znajdzie się klient lub klientka, która będzie wolała umówić się telefonicznie. To też musisz uszanować i uwzględnić. Aplikacja do umawiania wizyt pomoże Ci jednak dotrzeć do innych klientów – tych, którzy najchętniej korzystają z nowoczesnych technologii i ograniczają kontakt bezpośredni do minimum.

Zobacz, jakie funkcjonalności oferuje Calendesk – na podstawową konfigurację potrzebujesz tylko jednej godziny.

Dodaj komentarz