Czy wyspa Capri to najpiękniejszy zakątek Włoch?

Czy wyspa Capri to najpiękniejszy zakątek Włoch?

Wielu turystów zachwyconych jest historią oraz zabytkami słonecznej Italii. Dla większości zwiedzających Włochy kojarzą się z pierwszą stolicą, którą po zjednoczeniu był Turyn, ze stolicą mody, czyli z Mediolanem oraz z Rzymem, z Florencją, z Wenecją niektórzy zafascynowani mafią sycylijską decydując się na przyjazd na płw. Apeniński, skupią swą uwagę na Neapolu. Miasta te oczywiście warte są uwagi, jednak Włochy mają o wiele więcej do zaoferowania. Zapewne zastanawiasz się, czy warto poświęcić czas i udać się na płw. Apeniński w celu zwiedzenia tego państwa? Być może zastanawiasz się czy Włochy są tym właściwym kierunkiem oraz gdzie konkretnie spędzić wolne chwile.

Jakie miasta warto zwiedzić we Włoszech poza tymi najbardziej popularnymi?

Turyści którzy poświęcili czas by dokładnie zwiedzić Włochy zachwycają się Benewentem, miastem z wielowiekową historią, które od X w. n.e. było siedzibą arcybiskupów. Zachwyca Bolonia, z pięknym Piazza Maggiore, bazyliką San Pietronio, siedzibą jednego z najbardziej zasłużonych uniwersytetów. Z pewnością spodobają się Tobie również wyspy włoskie, piękna jest Sardynia, Lipami będąca największą wyspą liparyjską, warto odwiedzić Elbę, gdzie parę miesięcy spędził mający włoskie korzenie cesarz Francuzów Napoleon Bonaparte, poleca się wybrać na Capri.

Dlaczego wyspa Capri jest najpiękniejszym zakątkiem Włoch?

Wyspa Capri Włochy to niewielka wysepka położona na Morzu Tyrreńskim, w Zatoce Neapolitańskiej. Widoki jakie możesz tutaj uświadczyć nie są do porównania z niczym innym, dlatego też tutaj swój urlop spędzali m.in. Maksym Gorki, ceniony rosyjski lekarz Aleksandr Bogdanow, wódz rewolucji rosyjskiej Włodzimierz Lenin. Capri jest perełką Morza Śródziemnego, którą można zwiedzić w ciągu jednego dnia, jednak turyści, którzy tu podróżują, z każdym razem czują, że odkrywają to miejsce na nowo. Wysepka nazywana miastem syren ma w sobie wiele piękna wytworzonego przez siły natury, zaliczają się do nich Błękitna Grota i Faraglioni, wspaniałe są tamtejsze Schody Fenickie postawione przez człowieka, wielkie wrażenie robi również Via Krupp. Na Capri mogą przybyć wszyscy, koszt takiej podróży nie jest wysoki, więc w raju tym mogą spędzać swe wolne chwile nie tylko najzamożniejsi turyści. Bez problemu na wyspę można przybyć z Neapolu oraz z Sorrento i z Salerno. Z położonego nad Wezuwiuszem Neapolu na Capri można przybyć w ciagu 25 minut. Koszt podróży to 20 Euro, więc jest to kwota niezbyt wygórowana jak na ogrom piękna, które można dostrzec i się nim zachwycić będąc na tej malowniczej wyspie. Jeśli marzysz o wspaniałym rejsie i odkryciu pięknych zakątków słonecznej Italii, Capri okaże się strzałem w dziesiątkę i Twoim rajem na ziemi, naprawdę warto.

Dodaj komentarz