Czy holowanie z Niemiec musi być drogie?

Czy holowanie z Niemiec musi być drogie?

Nigdy nie chcemy ulec wypadkowi, ale trzeba przyznać, że jeśli już musi się to zdarzyć, to lepiej, żeby było to w okolicy naszego miejsca zamieszkania lub chociaż na terenie naszego kraju. Wypadki za granicą, na przykład w Niemczech, są sto razy bardziej stresujące i problematyczne niż te w Polsce. Martwimy się na przykład o to, czy po otrzymaniu rachunku za transport auta do polski nie zbankrutujemy. Wydaje nam się, że niemożliwe jest, aby laweta z Niemiec nie kosztowała fortuny. Czy jest tak rzeczywiście?

Kiedy trzeba wezwać lawetę?

Laweta Niemcy Polska będzie nam niezbędna wtedy, kiedy auto będzie niezdatne w żaden sposób do dalszej jazdy. O ile działają hamulce, światła i układ kierowniczy, a także mamy do dyspozycji pomocnika i drugi samochód, możemy zastanowić się nad samodzielnym holowaniu na lince holowniczej. Jest to co prawda najtańsze rozwiązanie, ale też nie zawsze będzie można je zastosować, nawet jeśli wszystkie wymagania techniczne zostały spełnione. Niezgodne z prawem jest na przykład holowanie na niemieckich autostradach, podobnie zresztą jak na polskich. Jeśli przydarzy nam się wypadek właśnie tam, konieczne będzie wezwanie lawety, która odholuje nas do pierwszego dostępnego zjazdu z autostrady i potem innymi drogami do Polski.

Jak oszczędzić na lawecie?

laweta z Niemiec

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że działa coś takiego jak polska całodobowa pomoc drogowa Niemcy. Oznacza to, że która by nie była godzina czy dzień, zawsze możliwe będzie uzyskanie wsparcia od polskiej firmy. Sprawi to, że laweta z Niemiec https://www.pomoc-drogowa-laweta-niemcy.com.pl/ nie będzie tak droga, jak nam się wydaje. Inaczej będzie, jeśli skorzystamy z usług miejscowej niemieckiej firmy – wtedy kwota na rachunku będzie tak wysoka, że byłaby wyzwaniem nawet dla przeciętnego Niemca, a co dopiero dla zarabiającego statystycznie znacznie mniej Polaka. Decydując się na polską firmę mamy pewność, że co prawda cała operacja transporty pojazdu nie będzie tania, ale przynajmniej cena będzie uczciwa i nie doprowadzi nas do bankructwa. Dodatkowym bonusem jest fakt, że nie wymagana będzie od nas w takim wypadku znajomość niemieckiego czy angielskiego, bo nasz problem będziemy mogli zgłosić i wytłumaczyć po polsku.

Holowanie z Niemiec nigdy nie będzie tanie, ale też nie musi być wcale horrendalnie drogie. Wystarczy tylko nie panikować i korzystać z pierwszego dostępnego rozwiązania, a uspokoić się, zastanowić i sięgnąć po usługi mniej kosztowne, a wcale nie gorszej jakości. Dzięki temu oszczędzimy sobie później wiele zmartwień.

Dodaj komentarz