Co wziąć pod uwagę przy wyborze pompy do smaru?

Co wziąć pod uwagę przy wyborze pompy do smaru?

Pompy jako produkty do smarowania przemysłowego są dostępne w różnych rozmiarach i specyfikacjach. Zamówienie niewłaściwej pompy do smaru może uniemożliwić pełne wykorzystanie zalet tego dynamicznego systemu przemysłowego. Zanim wybierzesz pompkę – rozważ dokładnie swoją aplikację.

O czym nie możesz zapominać przy wyborze pompy do smaru?

Po pierwsze, musisz zrozumieć ilość smaru potrzebną dla każdego punktu smarowania. Musisz również określić liczbę punktów smarowania i odległość między nimi. Wszystkie te czynniki określą wymagane ciśnienie w systemie, aby dokładnie nasmarować krytyczne obszary sprzętu. Gdy masz te specyfikacje, musisz porównać dostępne w ofertach pompy pneumatyczne do smaru beczki. Różne pompy oferują różne:

  • poziomy ciśnienia w układzie,
  • wielkości bębna,
  • wymagania dotyczące lepkości.

Dobry sprzedawca będzie współpracować z Tobą, aby dokładnie dopasować system centralny do Twojego sprzętu, aby stworzyć długotrwały i wydajny proces.

Powietrzna pompa do smaru

System pomp powietrza wykorzystuje system dwuprzewodowy lub progresywny do dostarczania smaru do określonych punktów w sprzęcie przemysłowym lub pojeździe. Ponieważ systemy wykorzystujące tego typu pompy do smaru różnią się znacznie, stosuje się tu zwykle modułowe stacje smarowania, aby dopasować systemy i urządzenia pneumatyczne. Ważne jest aby dostosować rozmiar i moc do Twojego systemu. W układzie pneumatycznym pompy do beczki ciśnienie powietrza przepycha gęsty smar przez przewody, aby dotrzeć do jednego lub wielu aplikatorów.

System dwuliniowy daje możliwość łatwej konfiguracji i rozbudowy systemu. Jest to również łatwy system do wykonywania rutynowych usług konserwacyjnych. Wybierz system progresywny, aby tworzyć różne ilości smaru w wielu punktach smarowania. Szpula progresywna i dodatnie sprzężenie zwrotne są monitorowane przez czujnik cyklu na jednym wylocie – co jest dodatkowym atutem takiego rozwiązania.

Pneumatyczna pompa smaru

Opcja pneumatyczna może być używana w wielu smarowaniach lub innych układach smarowania. Pneumatyczna pompa smaru musi wytworzyć stałe ciśnienie powietrza, aby przetłoczyć gęsty smar przez przewody. Większość pomp wykorzystuje tłok z lekkiego stopu i odporną na olej gumową uszczelkę. Ten stalowy tłok jest hartowany i docierany, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia, ponieważ zasila smar w całym systemie. Tłok jest zamknięty w stalowym korpusie. Niektóre pompy do smaru tego rodzaju są wystarczająco kompaktowe, aby można je było łatwo zamontować na maszynach, podczas gdy inne są duże i wymagają własnej przestrzeni na hali produkcyjnej.

Dodaj komentarz