Zalety i wady pożyczek pozabankowych

Zalety i wady pożyczek pozabankowych

Pożyczenie jest bardzo łatwe, ale już oddanie pożyczonych środków nie dla każdego będzie proste. Coraz więcej osób co jakiś czas pożycza środki i zaciąga nowe zobowiązanie. Jednak zdecydowana większość takich ludzi, pieniądze oddaje też na czas. Prowadzenie budżetu domowego nie jest łatwe i niestety czasami wymaga posiadania dodatkowych środków z pożyczki. Jest wiele zdarzeń, które mogą być niespodziewane i niestety kosztowne. Dlatego warto czasami postawić na prostą pożyczkę pozabankową, która nam pomoże. Czy takie rozwiązanie ma jakieś wady?

Na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę?

Na pewno zawsze warto sprawdzić aktualne oferty, zwłaszcza te promocyjne. Cały ranking można znaleźć na stronie https://pozyczkolog.pl/, która pokazuje chwilówki, ale i pożyczki ratalne — czyli dwa najczęściej wybierane typy pożyczek. Analizując ranking, można zobaczyć wszystkie aktualne oferty, które mogą się od siebie różnić. Najczęściej minimalna i maksymalna kwota pożyczki oraz jej koszty są odmienne. Zwłaszcza koszty i czas spłaty mogą być dla nas ważne. Im niższe koszty zobowiązania, tym lepiej, bo pożyczka będzie tańsza. Z kolei termin spłaty lub sposób spłacania pożyczki, muszą być dla nas dogodne, aby nie nadwyrężyły naszego domowego budżetu. Koniecznie trzeba uważać na pożyczki 30-dniowe, ponieważ może się okazać, że nasza wypłata przelewana jest tego 31. dnia i niestety spóźnimy się ze spłatą. Dlatego dobrze jest wyliczyć, czy damy radę spłacić daną pożyczkę, zanim ją weźmiemy.

Zalety i wady pożyczek w firmach pożyczkowych

O różnych rodzajach pożyczek, oferowanych przez prywatne firmy, można poczytać tutaj: https://pozyczkolog.pl/. Jednak można ogólnie powiedzieć, że mają one i wady i zalety, niezależnie od swojego typu. Jedną z wad, które warto obalić na początku, są kosmiczne koszty. Obecnie dzięki tzw. Ustawie antylichwiarskiej, koszty maksymalne są odgórnie regulowane prawnie. Dlatego też firmy pożyczkowe nie mogą już używać oprocentowania np. 10000%.

Za zaletę można uznać dostępność pożyczek za darmo. Istnieją oferty, w ramach których tyle ile pożyczymy, tyle oddamy. W banku byłoby to niemożliwe. Ponadto ogromnym plusem jest możliwość wzięcia pożyczki online 24/7. Nawet jeśli jesteśmy na wakacjach i nagle potrzebujemy pożyczki, możemy ją wziąć przez Internet. Wiąże się to również z inną zaletą: anonimowość. Nikt nie wie, że bierzemy pożyczkę. A nawet nie trzeba przedstawiać dokumentów o zatrudnieniu, ponieważ większość firm akceptuje własnoręcznie składane oświadczenie o wysokości dochodów.

Dodaj komentarz