Transport wielkogabarytowy i konieczne ubezpieczenia

Transport wielkogabarytowy i konieczne ubezpieczenia

Transport maszyn jest bardzo skomplikowaną dziedziną. Przede wszystkim często bywa niebezpieczny, dlatego należy rygorystycznie przestrzegać przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Aktualnie możemy transportować niemal wszystko, począwszy od maszyn budowlanych ,a także maszyn rolniczych, możliwy jest także transport wózków widłowych. Obecnie na rynku pojawiło się bardzo wiele firm, które oferują tego typu usługi. Niestety często ich ceny są bardzo zróżnicowane. Wiele osób w naszym kraju decyduje się na wybór firmy, biorąc pod uwagę jedynie kryterium ceny. Jest to ogromny błąd, ponieważ to nie tylko cena gwarantuje nam solidność. Często niska cena może nam wskazywać na brak doświadczenia przedsiębiorstwa w danej dziedzinie. Zazwyczaj oferty, które charakteryzują się zbyt niską ceną są wystawiane bezpośrednio przez firmy, które dopiero wchodzą na rynek i pragną tym samym pozyskać klientów. Z kolei najwyższe ceny usług, jakie możemy znaleźć na rynku, także mogą być różnorodnie odbierane. Należy mieć świadomość, iż cena w pełni uzależniona jest od rodzaju samochodów, jakimi wykonywany jest transport.

Często firmy, które pragną się rozwijać, decydują się na zakupienie nowej floty i tym samym ich usługi są droższe. Jednak ceny również są uzależnione w pełni od maszyny, jaką transportujemy, a także od liczby przejechanych kilometrów. Warto pamiętać, iż na cenę mają również wpływ nowoczesne urządzenia. Jeżeli aktualnie przedsiębiorstwo zakupiło przykładowo nowe nadajniki GPS, cena ich usług nieznacznie wzrasta. Jednak jest to zwykle zakup z obopólną korzyścią. Warto wiedzieć, iż z nadajników GPS mogą korzystać zarówno właściciele firmy, jak i klienci. Często te małe urządzenia są umieszczone w samochodach transportowych i klient w dowolnym momencie może za pomocą specjalnej aplikacji sprawdzić lokalizację swoich maszyn. Zatem warto pamiętać, iż niska cena nie zawsze jest kluczem do naszego sukcesu. Często możemy się mówiąc kolokwialnie „sparzyć”, decydując się na korzystanie z usług taniego przedsiębiorstwa.

Polisa OC najlepszym rozwiązaniem

Jak już wcześniej wspomniano, cena jest uzależniona od wielu czynników. Jednak jeżeli decydujemy się na transport naszych urządzeń lub też transport maszyny musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż nie są to tanie urządzenia. Z tego powodu nie powinniśmy na nich oszczędzać. Jeżeli bardzo zależy nam na naszym sprzęcie i mamy obawy, iż nawet w przypadku gdy znajdziemy idealną firma transportową podczas podróży dozna różnego rodzaju usterek, powinniśmy pamiętać, iż możemy je ubezpieczyć. Tak jak każdy przedmiot, również i maszyny budowlane czy też rolnicze mogą być przez nas ubezpieczone na czas podróży. Przed wyjazdem wykupuje się specjalną polisę OC przewoźnika, która w razie różnorodnych wypadków gwarantuje nam pokrycie szkód. Zazwyczaj wykupienie podstawowej polisy oraz późniejsze wypłacenie odszkodowania jest w stanie pokryć powstałe szkody, jednak musimy mieć świadomość, iż nie zawsze jest to możliwe.

Podstawowa polisa OC nie pokryje szkód przykładowo związanych z kradzieżą naszych maszyn. Może się zdarzyć, iż podczas podróży nasze maszyny zostaną skradzione. Jest to bardzo rzadki przypadek, jednak musimy mieć świadomość, iż może się zdarzyć. Z tego powodu zanim przetransportujemy nasze urządzenia, powinniśmy wykupić również polisę OC, która wynagrodzi nam szkody związane z kradzieżą. Często tego typu polisa jest jedynie rozszerzeniem wspomnianej, podstawowej oferty i nie kosztuje zbyt wiele. Warto wcześniej zabezpieczyć swoje urządzenia, aby ochronić się przed nieuczciwymi ludźmi. Polisa OC jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem, z którego powinniśmy skorzystać, jeżeli zależy nam na naszym cennym sprzęcie. Stosując się do powyższych wskazówek z pewnością już jesteśmy świadomi, czym powinniśmy się kierować podczas wyboru firmy transportowej oraz czego unikać podczas korzystania z tego typu usług.

Obecnie na rynku istnieje bardzo wiele firm transportowych, które kusza swoich klientów atrakcyjnymi cenami. Jednak należy pamiętać, iż to nie atrakcyjna cena stanowi o jakości usług.

Dodaj komentarz