Biuro księgowe – czy warto z niego skorzystać?

Biuro księgowe – czy warto z niego skorzystać?

Księgowość własnym sumptem czy może jednak przy pomocy specjalistów z biur rachunkowych, księgowych? Pytanie stare jak świat, co nie oznacza, że nie można znaleźć na nie odpowiedzi. Powinno się bardzo dokładnie poznać zalety jakie daje współpraca z biurem rachunkowym. Oczywiście nie mamy tutaj na celu zmuszać kogokolwiek do korzystania z pomocy biur rachunkowych, jednak może część osób rozważy bardzo dokładnie to co napiszemy i zdecydowanie postawi na współpracę ze specjalistami.

Zacznijmy zatem od tego, że jeżeli macie choćby podstawy rachunkowości, księgowość nie jest wam straszna, a do tego wasza firma nie generuje wielu dokumentów księgowych to na pewno poradzicie sobie z prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów, przygotowaniem wszystkiego od początku do końca.
Teraz przechodzimy do sedna sprawy, dlaczego jeżeli nie macie pojęcia o księgowości, warto skorzystać z pomocy specjalistów?

Koszty współpracy
Decydując się na księgowego z firmy zewnętrznej nie trzeba martwić się co miesięczne opłacanie jego pracy. Tak naprawdę księgowi z biur księgowości należą do w miarę tanich usług i w zależności od ilości faktur ustalana jest cena. Jeżeli prowadzi się dużą firmę to oczywiście często można w takich miejscach spotkać działy księgowości. Teraz pytanie za sto punktów – jaki jest koszt biura księgowego, a ile trzeba ponieść kosztów związanych z utrzymaniem takich miejsc pracy? Wystarczy spojrzeć na składki dla ZUS, a do tego oczywiście wynagrodzenie.

Co w małych firmach, dlaczego warto skorzystać z usług księgowych?
Wiedza której nie da się tak łatwo zdobyć- owszem napisałem we wstępie, że można samemu się zajmować. Ale kiedy prowadzi się działalność polegającą na generowaniu wielu dokumentów księgowych to mamy pewność, że lepiej ze wszystkim udać się do księgowej. Dokładnie znają one przepisy, dokładnie wszystko zaksięgują, kłopoty związane z relacjami na linii firma – urząd skarbowy nie będą mieć miejsca.

Czas to pieniądz – komu chce się tracić czas wieczorami? Siedzieć w rachunkach, szukać przepisów prawnych. Raz w miesiącu dostarczamy faktury, rachunki do biura księgowości i po prostu nic więcej nie trzeba robić.

Ubezpieczenia biur rachunkowych – biura rachunkowe, księgowe posiadają odpowiednie ubezpieczenie OC. Oczywiście to gwarancja na wypadek pomyłek wynikających z ich pracy. To najlepsza gwarancja na wypadek jakichkolwiek błędów w prowadzonej księgowości. Samodzielnie prowadząc swoje księgi każdy błąd niesie za sobą skutki prawne

Dodaj komentarz