Czym cechuje się kredyt konsolidacyjny hipoteczny?

Czym cechuje się kredyt konsolidacyjny hipoteczny?

 

Warto zaznaczyć, że wyróżniamy dwa rodzaje konsolidacji kredytów. Jednym z nich jest opcja gotówkowa. Dzisiaj zajmiemy się jednak wariantem hipotecznym. Czym charakteryzuje się takie rozwiązanie? Jakie ma najważniejsze plusy i minusy? Jeśli chcecie je poznać, to koniecznie przeczytajcie dzisiejszy wpis, który jest poświęcony właśnie temu zagadnieniu.

Dlaczego warto brać kredyt konsolidacyjny hipoteczny?

Trzeba podkreślić, że kredyt konsolidacyjny hipoteczny cechuje się relatywnie niskim oprocentowaniem. W tym aspekcie Klienci mają do wyboru znacznie lepsze warunki finansowe niż na przykład w przypadku kredytu konsolidacyjnego gotówkowego. Nic więc dziwnego, że nie brakuje ludzi, którzy chętnie wybierają taki wariant. Dzięki temu można bowiem zaoszczędzić sporo gotówki i płacić po prostu mniejsze raty. Chyba każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego faktu.

Dużo ludzi podkreśla, że kredyt konsolidacyjny hipoteczny wiąże się z bardzo dużą kwotą udzielanej pożyczki. Tak naprawdę jest ona ograniczona jedynie przez wartość nieruchomości. Należy również zwrócić uwagę na relatywnie długi okres kredytowania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć tego typu pożyczkę nawet na kilkadziesiąt lat. To oczywiście powoduje, że płacone co miesiąc raty są naprawdę niskie. Jest sporo ludzi, którzy nie chcą brać na siebie dużych obciążeń każdego kolejnego miesiąca. Z drugiej strony nie przeszkadza im to, że będą spłacać zobowiązania przez długi okres.

Zabezpieczenie w postaci nieruchomości powoduje, że interesanci mogą posiadać nawet średnią zdolność kredytową, a i tak otrzymają pożyczkę. Poza tym petenci mogą dobrać do konsolidowanej kwoty relatywnie dużo dodatkowej gotówki na konkretne cele. To wszystko powoduje, że ta opcja jest w naszym kraju popularna. Nie może to jednak dziwić.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny – najważniejsze wady

Osoby, które zdecydują się na takie rozwiązanie muszą przedstawić w wybranym banku zabezpieczenie w postaci nieruchomości z wolną hipoteką. Często stosowaną opcją jest także poręczenie osoby trzeciej. W takiej sytuacji na przykład członek rodziny czy zaufany przyjaciel itd. udziela zabezpieczenia w postaci swojej nieruchomości. Nie da się jednak ukryć, że jest to dość kłopotliwe, a dla niektórych osób – które nie posiadają własnego domu czy mieszkania – to warunek niemożliwy do spełnienia.

Sama procedura uzyskania kredytu konsolidacyjnego hipotecznego jest stosunkowo zagmatwana. Interesanci muszą bowiem przedstawić dużą liczbę niezbędnych dokumentów, a sam czas rozpatrywania wniosku jest relatywnie długi.

Dodaj komentarz