Kredyty dla młodych – hipoteczny, mieszkaniowy, dla małżeństw

Kredyty dla młodych – hipoteczny, mieszkaniowy, dla małżeństw

Młode osoby mają dużo trudniej w życiu, jeśli chodzi o uzyskanie niezbędnego kredytu hipotecznego. Jako młody dorosły, który ukończył właśnie studia i znalazł pracę, nie możesz pochwalić się wypracowaną przez lata historią kredytową. Również kwestia Twoich zarobków pozostawia wiele do życzenia.

Nic zatem dziwnego, że znalezienie korzystnej oferty kredytu mieszkaniowego dla młodych małżeństw jest tak trudne. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się gdzie szukać pomocy, aby znaleźć odpowiednią ofertę kredytu – przeczytaj poniższy artykuł. Zapraszamy!

Forma zatrudnienia

Spełnienie kilku ważnych kryteriów, które stawiają nam banki, umożliwia pozyskanie brakujących środków finansowych na zakup wymarzonego mieszkania. Aby więc uzyskanie kredytu hipotecznego było realne, musisz wykazać, że stać Cię na tak wysokie i długoletnie zobowiązanie wobec banku. Wbrew pozorom odpowiednio wysokie zarobki nie zawsze pozwolą nam na pozyskanie niezbędnych środków.

Dla banku ogromne znaczenie ma również forma naszego zatrudnienia. Młode osoby w obecnych czasach coraz częściej zatrudniane są na tak zwane umowy śmieciowe. Niestety, jeśli chcemy uzyskać ważny dla nas kredyt na mieszkanie, to taka umowa znacząco utrudnia sprawę. Banki chcą mieć gwarancję spłaty kredytu, dlatego wymagają od nas posiadania umowy o pracę – najlepiej na czas nieokreślony. W przypadku umów cywilnoprawnych (tj. umowy zlecenie lub  umowy o dzieło) taka umowa może zostać wypowiedziana praktycznie z dnia na dzień. Jeśli więc planujemy zaciągnąć kredyt hipoteczny, to warto jest otwarcie porozmawiać z pracodawcą o swoich potrzebach. Być może dzięki takiej rozmowie kwestia naszego zatrudnienia w firmie stanie się korzystniejsza dla naszej przyszłości.

Czysta historia w BIK i KRD

Będąc młodym dorosłym należy także pamiętać o roztropności względem zaciągania pożyczek, chwilówek oraz pierwszych kredytów. Zbyt duża ilość takich zobowiązań, może sprawić problemy w ich spłacie. A stąd już prosta droga do popadnięcia w niechciane długi i negatywny wpis w BIK-u oraz KRD. Taki wpis może być sygnałem dla banku, że jesteśmy nieodpowiedzialni, a więc nie będziemy w stanie spłacić kredytu hipotecznego.

Jako młoda osoba możesz dość łatwo zgubić się we wszystkich kryteriach i wymogach banków. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić czas i nie mierzyć się z bolesnymi odmowami banków – to warto skorzystać z pomocy. To właśnie ekspert ds. finansów np. z Multikredyt.pl pomoże Ci znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytu na mieszkanie. Możesz także liczyć na pełną pomoc – od wyboru odpowiedniego mieszkania, aż po załatwienie wszelkich niezbędnych formalności i odbiór kluczyków od wymarzonego M.

Dodaj komentarz