Kredyt w rachunku bieżącym – co to jest?

Kredyt w rachunku bieżącym – co to jest?

Sposobów na to, jak finansować rozwój swojej firmy jest bardzo wiele. Zarówno początkujący, jak i doświadczeni przedsiębiorcy chcą, aby ich działalność przynosiła jak największe zyski. Nie jest to jednak możliwe bez przemyślanych inwestycji, które mają na celu rozwój firmy. Pomysły można finansować ze środków, które do tej pory udało się zdobyć przedsiębiorstwu lub ze środków bankowych. Sytuacja finansowa firmy jest w tym przypadku bardzo ważna i to ona w dużej mierze determinuje sposób, w jaki będą dokonywane inwestycje. Jednym z nich może być kredyt w rachunku bieżącym, który można przeznaczyć na rozwój firmy. Na czym on polega i czy się opłaca? Podpowiadamy https://habzafinanse.com.pl/czym-jest-kredyt-w-rachunku-biezacym/.

Czym jest kredyt w rachunku bieżącym?

Kredyt w rachunku bieżącym jest podobny do kredytu odnawialnego. Jeśli ktoś kiedykolwiek korzystał z takiego rodzaju finansowania, to z pewnością domyśla się, na jakich zasadach działa rachunek bieżący. Ten rodzaj kredytu jest jednak przeznaczony dla firm i to właśnie one mogą korzystać z kredytu w rachunku bieżącym. W momencie, gdy firmie zabraknie środków finansowych, może ona skorzystać z limitu, który ustalony jest na rachunku bieżącym. Z tych pieniędzy można np. inwestować w zakup sprzętu do pracy, rozwój pracowników czy inne bieżące potrzeby firmy. W momencie, gdy konto firmowe zostanie uzupełnione środkami finansowymi, limit się odnawia. Dzieje się tak w trakcie trwania umowy kredytowej, która zazwyczaj obowiązuje przez 12 miesięcy.

Kredyt w rachunku bieżącym – dla kogo?

To jakie warunki trzeba spełniać, aby otrzymać tego typu produkt, zależy od danej instytucji finansowej. Praktycznie każdy bank samodzielnie ustala warunki przyznawania kredytu w rachunku bieżącym i należy zapoznać się z aktualną ofertą poszczególnych placówek. Jedynym stałym warunkiem jest to, że konto, na którym będzie znajdował się limit, musi być w tym samym banku. Niektóre instytucje oczekują także tego, że powstanie ono 3 miesiące przed zawnioskowaniem o kredyt.

Pod uwagę będą brane wpływy na konto firmowe, a także zdolność kredytowa firmy. Kluczowe są więc obroty przedsiębiorstwa, staż na rynku i regularność w opłacaniu składek do ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Wymagania w przypadku tego kredytu potrafią być czasem bardzo wygórowane, dlatego najmniejsze opóźnienia w spłatach mogą utrudnić firmie ubieganie się o kredyt w rachunku bieżącym. Warto jednak zaznaczyć, że może się on bardzo opłacać w momencie, gdy firma potrzebuje dużych środków na inwestycje lub chce mieć zabezpieczenie finansowe na wypadek chwilowego kryzysu. Więcej ciekawych informacji na temat tego produktu finansowego znajdziesz na stronie https://habzafinanse.com.pl/czym-jest-kredyt-w-rachunku-biezacym/.

Dodaj komentarz