Profesjonalne niszczenie dokumentów

Profesjonalne niszczenie dokumentów

Profesjonalne niszczenie dokumentów

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że niszczenie dokumentów z danymi osobowymi musi być przeprowadzone zgodnie z normą DIN 66399. Norma dotycząca niszczenia dokumentów klasyfikuje je, w zależności od poziomu tajności danych w nich zawartych. Rekomendowane jest zatem skorzystanie z profesjonalnych usług niszczenia dokumentów. Jakie są zalety profesjonalnego niszczenia dokumentów, na czym polega niszczenie elektronicznych dokumentów? Dlaczego niszczenie dokumentów jest takie ważne? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w artykule.

W jakim celu należy niszczyć dokumenty?

Należy mieć świadomość, że zarówno dokumenty elektroniczne, jak i papierowe zawierają mnóstwo informacji. W sytuacji, gdy dostaną się w nieodpowiednie ręce, mogą narazić ich właściciela na bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Ponadto trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją wymogi prawne, które regulują przetwarzanie pewnych informacji, natomiast ich przepływ jest określany przez wymogi bezpieczeństwa. W profesjonalnym niszczeniu dokumentów możemy szukać pomocy u firm takich jak niszczenie-dokumentow.net.

Prawdziwym archiwum dla poufnych informacji takich jak listy płac, wyciągi bankowe czy dane zapisane na nośnikach elektronicznych, płytach CD/DVD, dyskach twardych, są śmietniki. Właśnie dlatego trzeba pamiętać, aby nie wyrzucać do koszów na śmieci tak ważnych danych. W ostatnim czasie bardzo popularnym rodzajem przestępczości stała się kradzież tożsamości. Polega ona nie tylko na podszywaniu się pod dane innych osób, ale również zaciągania zobowiązań pod cudzym nazwiskiem, miejscem zamieszkania, numerem NIP, PESEL-em czy datą urodzenia.

Ponadto profesjonalne niszczenie dokumentacji zdecydowanie zwiększa korzystne oddziaływanie danej firmy na środowisko, gdyż dyski twarde, płyty czy nośniki elektroniczne są poddawane procesowi recykling. Warto zatem przed rozpoczęciem procesu niszczenia dokumentów skontaktować się z profesjonalną firmą, która zajmuje się wykonywaniem tego typu usług.

W jaki sposób przeprowadza się niszczenie dokumentów?

Z firmami wykonującymi tego typu usługi można podpisać umowę na jednorazowe zniszczenie dokumentów lub podjąć stałą współpracę. Rozwiązanie gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo danych, ale również profesjonalne zabezpieczenie ich przed dostępem do nich osób niepowołanych czy zdecydowane obniżenie kosztów działalności poszczególnych klientów. Najważniejszą kwestią przy korzystaniu z usługi profesjonalnego niszczenia dokumentów jest fakt, że firma oferująca taką usługę wystawia certyfikat utylizacji dokumentów zgodnych z normą DIN 66399.

Profesjonalne niszczenie dokumentów dokładnie polega na wstawieniu przez firmę do siedziby klientów pojemników z workami, do których wrzucane są dyski twarde, nośniki, a także różnego rodzaju płyty z danymi elektronicznymi. Worki odbierane są następnie przez pracowników firmy zajmującej się niszczeniem dokumentów i plombowane tak, by w trakcie transportu nikt nie miał do nich wglądu. Coraz więcej firm wykonujących tego typu usługę oprócz samego niszczenia dokumentów oferuje swoim klientom inne usługi, które są związane z archiwizacją np. przechowywanie dokumentacji osobowo-płacowej upadłych przedsiębiorstw, czy depozyt w magazynie, który oczywiście będzie spełniał odpowiednie wymogi Ministra Kultury. Firmy w swojej ofercie mają również takie usługi jak sporządzenie odpowiednich normatywów kancelaryjno-archiwalnych czy porządkowanie nieopracowanej dotychczas dokumentacji klienta.

Dodaj komentarz