Wycinanie laserowe, czyli szybkość i precyzja

Wycinanie laserowe, czyli szybkość i precyzja

Lasery są obecnie wykorzystywane w wielu dziedzinach. Służą zarówno do badań naukowych, jak i diagnostyki medycznej. Stosuje się je w holografii, komunikacji, znakowaniu, a także w procesie obróbki metalu. Wycinanie laserowe bardzo przysłużyło się zakładom produkcyjnym, które mogą obecnie świadczyć swoim klientom usługi na najwyższym poziomie. Laser gwarantuje bowiem prędkość i precyzję.

Laser – co to takiego?

Zanim wycinanie laserowe stało się powszechne i możliwe, posiłkowaliśmy się innymi, czasochłonnymi metodami pracy. Dotyczyło to zarówno procesu produkcji, jak i medycyny czy tworzenia oraz utrwalania dźwięków i obrazów. Wiemy, że wynalezienie lasera zmieniło i ułatwiło nam wykonywanie wielu czynności, jednak jak działa to urządzenie?

Laser emituje promieniowanie elektromagnetyczne, a tym samym wzmacnia światło. Najczęściej występuje w postaci spójnej, skoncentrowanej wiązki. Dzięki niemu możemy uzyskać bardzo dużą moc, która kumuluje się w rezonatorze. Poza mocą promieniowania, cechą charakterystyczną laserów jest także gęstość pozyskanej energii.

Wycinanie laserowe, czyli zastosowanie laserów w obróbce metalu

Cięcie laserowe pozwala na dużą precyzję. Jest szybkie, dokładne, a także wykazuje się działaniem uszczelniającym krawędzie materiału. To wszystko sprawia, że wycinanie laserowe na szeroką skalę stosuje się w zakładach produkcyjnych. Nowoczesne wycinarki pozwalają na automatyczne prowadzenie wiązki lasera, a także jej odpowiednie formowanie.

Wycinanie laserowe w firmie Gubad

Jednym z zakładów specjalizujących się w wycinaniu laserowym jest firma Gubad z siedzibą w Myślenicach. Doświadczenie, wykwalifikowana kadra oraz nowoczesny sprzęt pozwala firmie na wykonywanie usług na zaawansowanym poziomie. Wielu jej klientów korzysta z funkcji cięcia laserowego blach; firma słynie ze swoich nowoczesnych wycinarek laserowych, pozyskanych od producenta Mazak. Modele Hypergear oraz Spacegear umożliwiają cięcie elementów o różnych wymiarach i grubościach, wykonanych zarówno ze stali, jak i z aluminium. Duża moc rezonatorów i automatyczny zmieniacz palet to nie wszystko – technologia CNC, czyli układy sterowania numerycznego, pozwala na stały nadzór nad produkcją. Sprzęt umożliwia nie tylko wykonanie prostych cięć, ale także wycinanie laserowe detali, części do maszyn czy ozdób.

Firma posiada w swojej ofercie także inne metody obróbki metali, gięcie blach i rur oraz spawanie aluminium. Wykwalifikowani pracownicy zrealizują nawet najtrudniejsze zamówienia. Z pewnością skorzystasz z usług zakładu więcej niż raz!

Dodaj komentarz