Jak dobrze wybrać prawnika od upadłości konsumenckiej?

Jak dobrze wybrać prawnika od upadłości konsumenckiej?

Jeśli zorientowałeś się, że zostałeś wciągnięty w spiralę długów, świat może wydawać się ponurym miejscem. Często jednak rozwiązania dostępne są na wyciągnięcie ręki. Wniosek o upadłość konsumencką może być ratunkiem w takiej sytuacji. Choć cały proces jest skomplikowany, odpowiedni prawnik pomoże Ci w korzystnym rozwiązaniu sprawy.

Czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to stan, który może ogłosić każda osoba fizyczna, jeśli jest niewypłacalna lub ma trudności z uregulowaniem swoich zobowiązań. Zaprzestając płacenia swojemu dłużnikowi, narażasz się na proces windykacji, który najprawdopodobniej prędzej czy później Cię dotknie. Aby tego uniknąć, warto skontaktować się z odpowiednią kancelarią i postarać właśnie o status upadłości konsumenckiej. Odpowiedni prawnik od upadłości konsumenckiej z doświadczeniem jak Upadlosckonsumencka.expert pomoże Ci przejść przez proces bezboleśnie i w miarę korzystnie. O status upadłości mogą wystąpić osoby prywatne, nieprowadzące działalności gospodarczej, które zalegają ze zobowiązaniami powyżej trzech miesięcy. Proces upadłości konsumenckiej składa się z wielu etapów, z których w pierwszej kolejności dyskutuje się nowy sposób rozłożenia rat i częściowego ich odroczenia. Jeśli dłużnik nie ma z czego zapłacić, licytuje się jego majątek, dopiero w ostateczności długi są redukowane lub niwelowane.

Dobry prawnik do upadłości konsumenckiej – czym się charakteryzuje?

Aby przeprowadzić proces upadłości konsumenckiej w sposób korzystny dla obydwu stron, potrzebny jest dobry prawnik. Taki specjalista będzie w kontakcie zarówno z dłużnikiem, jak i wierzycielem, i wszystkie ustalane kroki będą przez niego omawiane z klientem. Ustalenia muszą być jasne i klarowne oraz odpowiednio zapisane. Absolutnie obowiązkowa jest tutaj współpraca z sądem i działanie pod jego jurysdykcją. Prawnik, który ma doświadczenie w tego typu sprawach nie obiecuje złotych gór, ale jasno i klarownie przedstawia możliwe opcje.

Wybierając specjalisę warto jest sprawdzić jego doświadczenie i poprosić o wgląd do przeprowadzonych już spraw. Ważnymi wskazówkami mogą być także opinie klientów.

Czy warto skorzystać z upadłości konsumenckiej?

Upadłość konsumencka, choć trudna, jest jedną z niewielu dostępnych metod wyjścia z pętli zadłużenia. Choć sam wniosek o upadłość bardzo rzadko wiąże się z redukcją długów, to doświadczona kancelaria pomaga inaczej zorganizować spłatę i sprawić, że zobowiązania nie będą już narastać, a w końcu staniemy się osobami z czystą kartą. Jest to duża lepsze wyjście, niż branie kolejnych pożyczek bądź nieskończona ucieczka przed odpowiedzialnością. Nawet jeśli upadłość konsumencka wiązałaby się ze stratą samochodu, warto na taki krok się odważyć i zakończyć trudną i stresogenną sytuację.

Dodaj komentarz